З початку року на Черкащині 30 посадовців-корупціонерів притягнули до відповідальності

Корупція 300 малюнокНещодавно заступника начальника одного з департаментів Черкаської обласної державної адміністрації засуджено до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки та з позбавленням права обіймати посади в державних органах терміном в 1 рік.

«Загалом протягом цього року за корупційні правопорушення до відповідальності притягнуто 30 посадовців, з яких 4 особи до кримінальної відповідальності та 26 до адміністративної,» - розповідає начальник відділу нагляду за додержанням у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадження про корупційні правопорушення Руслан Криворучко.

За повідомленням прес-служби прокуратури області, до суду направлено 11обвинувальних актів про корупційні правопорушення стосовно 13 осіб. Вже винесено обвинувальні вироки стосовно 4 посадовців контролюючих органів. Відсторонено від займаних посад 15 підозрюваних, звільнено з місць роботи 4 правопорушники.

Загальна сума неправомірної вигоди, одержаної посадовцями, складає близько 150 тис. грн., з них найбільша - 40 тис. грн.

Прокуратура області затвердила та направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно начальника реєстраційної служби одного з районів області, який вимагав у громадянина неправомірну вигоду у розмірі 40 тис. грн. Наразі обвинувальний акт розглядається у суді.

Окрім того, уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції області складено та направлено до суду 64 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, з яких органами прокуратури – 24, органами внутрішніх справ – 23 та 17 - службою безпеки.

За корупцію притягнуто до відповідальності 26 осіб, з них 1 - державного службовця, 10 - депутатів місцевих рад та 15 - посадовців органів місцевого самоврядування.