На Рівненщині державі повернуто землі на понад 20 мільйонів гривнь

Зображення з сайту volynnews.com

Зображення з сайту volynnews.com

За результатами розгляду прокурорських подань та за рішеннями судів державі повернуто 776 га незаконно вибутих земель вартістю понад 21 млн. грн. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області з посиланням на начальника відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин прокуратури області Ольгу Матвійчук.

Також у позасудовому та судовому порядках попереджено незаконне вибуття з державної та комунальної власності земель загальною вартістю понад 14 млн. грн.

За наслідками проведених перевірок на цьому напрямі прокурорами розпочато 6 кримінальних проваджень, скасовано низку незаконних актів органів місцевого самоврядування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 58 посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування, з яких 40 – органи державного контролю.

Для прикладу, прокурорською перевіркою встановлено, що рішенням однієї із сільських рад Дубровицького району в порушення вимог ст. ст.141, 149 Земельного кодексу України вилучено з державної власності 2 га землі, які перебували  у користуванні державного закладу охорони здоров’я, та передано їх до земель запасу житлової та громадської забудови сільської ради.

«З метою захисту земель від неправомірних посягань прокуратурою внесено подання у сільську раду з вимогою усунути вказані порушення та скасувати незаконне рішення. Документ прокурорського реагування розглянуто і задоволено: земельну ділянку вартістю 404 тис. грн. повернуто у власність держави, до дисциплінарної відповідальності притягнуто винну посадову особу органу місцевого самоврядування», - розповіла Матвійчук.

Додамо, що торік прокуратура Рівного також звітувала  про гектараи і мільйони, заощаджені для держави.

Протягом 2013 року прокуратурою міста Рівне проведено 14 перевірок у сфері нагляду за дотриманням та застосуванням законів у земельній сфері, за результатами яких внесено 12 подань, 11 з яких розглянуто та задоволено, 6 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, попереджено незаконне передання у строкове користування земельних ділянок загальною площею 1,5 га на вулицях Курчатова, Князя Володимира та Басівкутській. Нормативно-грошова оцінка ділянок — 2,6 млн. грн.

За результатами перевірки пред’явлено позов на 301 тис. грн. щодо відшкодування втрат лісогосподарського виробництва. Також пред’явлено 2 позови з вимогою повернути земельні ділянки у комунальну власність Рівненської міської ради. Нормативно-грошова оцінка вказаних ділянок складає близько півмільйона гривень.