Екс-міністр економіки Данилишин повернувся в Україну

Богдан Данилишин, фото з golos.ua

Богдан Данилишин, фото з golos.ua

Сьогодні екс-міністр економіки України Богдан Данилишин повернувся в Україну і прийшов у Верховну Раду, повідомляє LB.ua.

Данилишин був одним з останніх політбіженців, які все ще залишалися за кордоном.

Нагадаємо, 23 жовтня Богдан Данилишин отримав постанову Генпрокуратури про закриття кримінальних проваджень проти нього.

ГПУ розслідувала проти нього кримінальну справу, порушену за ч. 2 ст. 364 ККУ («зловживання владою чи службовим становищем») за фактом заподіяння ним збитку державі на 4,5 млн грн. при узгодженні ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»» застосування процедури закупівлі в одного учасника.

11 серпня 2010 р. Генеральна прокуратура України винесла постанову про оголошення Данилишина у внутрішньодержавний і міжнародний розшук. Того ж дня Печерський районний суд задовольнив подання слідчого ГПУ про розшук і доставку Данилишина в суд для обрання йому запобіжного заходу.

18 серпня 2010 року він був оголошений у розшук по лінії Інтерполу.

19 жовтня 2010 року був затриманий працівниками поліції Праги.

Наприкінці листопада 2010 року попросив у Чехії політичного притулку. Міністерство внутрішніх справ Чехії 13 січня 2011 р. задовільнило його прохання.

14 січня Б.Данилишина випустили на волю за рішенням міського суду Праги.

У травні 2011 Б. Данилишин очолив міжнародну неурядову організацію, яка отримала назву «Українська європейська перспектива», повідомляє Вікіпедія.

Сам колишній міністр наполягав, що його кримінальне переслідування має політичне підґрунтя.