Голова Полтавської облради заявив у міліцію на активістів через статті про корупцію

фото з VPoltave.info

фото з VPoltave.info

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона заявив у міліцію на громадських активістів. Причина – запити та публікації громадської організації «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства» стосовно роботи обласної ради, повідомляє VPoltave.info.

За останній два місяці громадська організація зробила кілька публікацій, що стосувалися Полтавської облради. Так, наприкінці квітня спеціалісти Центру провели журналістське розслідування, де розповіли про корупційну діяльність екс-головного лікаря Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби з СНІДом Володимира Коршенка, який став членом Громадської ради при обласній раді, маючи умовний термін.

Тиждень тому, пише видання, було проведено та опубліковано аналіз сайту облради, у якому громадська організація показала недоліки та закритість цього місцевого органу самоврядування, але разом з тим надала й рекомендації по вдосконаленню його роботи.

Але ще наприкінці травня «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» зацікавився витратами палива очільниками облради і ОДА. Так стало відомо, що за квітень 2014 року Петро Ворона проїхав на службовому авто 7957 км, витративши при цьому 550 літрів бензину. Якщо припустити, що швидкість їзди – 75 км/год, то Ворона мав у квітні з восьми годин робочого дня 5 годин проводити тільки у авто.

Далі, зауважує видання, цю тему підхопили журналісти, які вирахували, що на кошти, витрачені на ці поїздки губернатором, головою облради та його двома заступниками (19082 грн при ціні 14 грн за літр) можна було придбати 7 бронежилетів (6 по 2800 грн і сьомий зі знижкою за 2282 грн), яких так не вистачає нашим бійцям на Сході.

Громадська організація разом із журналістами подали шість запитів на доступ до публічної інформації стосовно витрат палива, але кількісні показники в літрах надані так і не були.

Петро Ворона у відповідь доручив міліції розібратися, чи дійсно депутат Полтавської обласної ради Діонісій Каплін є виконавчим директором «Аналітичного центру…», громадської організації, яка займається антикорупційними розслідуваннями, пише видання.

Сам же Діонісій Каплін говорить, що його такі дії влади його не лякають: “Заява від Петра Ворони свідчить про визнання діяльності нашої організації. Це означає, що ми рухаємося у вірному напрямку. Влада не має права тиснути на громадські організації, але нас це не лякає. Ми й надалі будемо проводити журналістські розслідування, аналізувати дії влади та виявляти корупційну діяльність, інформуючи про це громадськість Полтави”.

“Ми вважаємо такі дії влади методом політичного тиску на громадянське суспільство, частину якого ми становимо й у формування якого робимо свій внесок. Голова Полтавської обласної ради не повинен впливати на громадські організації, використовуючи при цьому міліцію. У Петра Ворони та й у правоохоронних органів зараз є більш важливі справи, аніж з’ясовувати статут однієї з громадських організацій міста”, - зазначив Каплін.