За доступність генплану Семенівки 18 червня будуть боротися у суді

Femida

Фото: job-sbu.org.

18 червня 2014 року у приміщенні Деснянського районного суду Чернігова відбудеться судове засідання у справі проти Семенівської міської ради.

Суд відбувається із ініціативи Чернігівського громадського комітету з захисту прав людини, який подав позов до органу місцевого самоврядування.

Причина позову - відмова міської ради надати генеральний план міста для ознайомлення.

Про це на своєму сайті повідомляє Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Правозахисники вважають відмову протиправною та необґрунтованою і вимагають від міської ради оприлюднити головний містобудівний документ.

Розгляд справи відбудеться у Деснянському районному суді м. Чернігова (вул. Київська, 23, м.Чернгів, 14005) 18 червня 2014 року о 14.00. Суддя - Ірина Литвиненко.

«Семенівська міська рада відмовила нам у доступі до Генплану без всяких обґрунтованих пояснень, зазначивши, що інформація є службовою. При цьому чиновники зухвало послалися на Закон України «Про доступ до публічної інформації». Натомість, саме цим законом доступ громадян до суспільнозначимої інформації має бути абсолютно безперешкодним. Нам просто не залишилось іншого виходу, як оскаржити таку нахабність міськради у суді», - зазначає Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Нагадаємо, що після перемоги Євромайдану уряд доручив органам виконавчої влади відкрити усі генплани в Україні. Однак не всі міськради "поспішають" це робити.