Обговорення проблем державної підтримки інвалідів. Анонс

Фото: provolyn.com

Фото: provolyn.com

                                                                  ПРЕС-АНОНС
Обговорення проблем державної підтримки інвалідів відбудеться за круглим столом 17 червняБюджетні кошти на державну підтримку організацій та підприємств  інвалідів витрачаються неефективно. Наближені до влади громадські організації інвалідів є найбільшими отримувачами бюджетних коштів. Чи зміниться ситуація після Майдану?

17 червня 2014 року о 14.30 за адресою:  Незалежна медіа-профспілка журналістів,  Київ, вул. Хрещатик, 27-а, 2 поверх, Фундація «Відкрите суспільство» презентує результати громадського моніторингу та експертизи політики державної підтримки організацій та підприємств  інвалідів (ОПІ). Державна підтримка ОПІ  полягає у наданні податкових пільг, фінансуванні статутної діяльності,  фізкультурно-спортивній,  соціальній, трудовій та професійній реабілітації інвалідів (в т.ч. створення робочих місць).  Лише при наданні податкових пільг держава втратила понад 110 млн. грн. за підсумками 2013 року.При видатках Фонду соціального захисту інвалідів в 2013 році у розмірі 888 млн. грн. на заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів витрачено 860 млн. грн. При цьому переважна більшість громадських організацій інвалідів фактично не можуть розраховувати на державну підтримку. Можна констатувати обмежену доступність державної допомоги та ознаки корупційних ризиків.

Результати громадської експертизи дають підстави стверджувати  про необхідність  усунення фактичної дискримінації окремих організацій інвалідів  та областей, запровадити чіткі, прозорі та конкурентні критеріїв відбору з врахуванням  результатів діяльності організацій та підприємств. На часі усунення існування конфлікту інтересів, який полягає в тому, що представники громадських організацій, які отримують державне фінансування мають своїх представників серед тих хто приймає рішення щодо виділення коштів.

На круглому столі будуть представлені результати громадської експертизи  та оприлюдненні комплексні пропозиції щодо внесення змін до політики державної підтримки організацій та підприємств  інвалідів.

На круглий стіл запрошені представники Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів,  депутати Верховної Ради України, керівники та члени організацій та підприємств інвалідів,  громадські організації, журналісти.

Захід проводиться в рамках проекту «Аналіз політики підтримки підприємств та організацій інвалідів в Україні: сприяння забезпеченню рівного доступу НУО до державної підтримки та постачання соціальних послуг інвалідам», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Для участі прохання зареєструватись за посиланням.

У разі виникнення питань телефонуйте:
(066) 64 391 88, Ольга

***
Український аналітичний центр Фундація «Відкрите суспільство»:
• Член Глобального руху за бюджетну прозорість, підзвітність та участь громадян у бюджетних процесах (The Global Budget Transparency, Accountability and Participation Movement (BTAP),• Секретаріат підгрупи “Протидія корупції» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, коаліцій «За доброчесну публічну службу» та «За доброчесність в державних закупівлях»

Ключові компетенції:
Публічна політика:
- Моніторинг парламентський партій протягом 11 років
- Антикорупційна політика на центральному та місцевому рівнях
- Конфлікт інтересів на публічній службіПублічні фінанси:
- Аналіз національного та місцевих бюджетів (із фокусом на найбільшому місцевому бюджету в Україні – бюджету м. Києва)
- Аналіз місцевих цільових програм в Києві з фокусом на малому та середньому підприємництві.