Іван Фурлет – перший українець, що перетнув кордон з паспортом за 170 гривень

Учора перший українець, що подолав опір системи, скористався своїм правом виїзду закордон з паспортом, отриманим за 170 гривень, тобто,  без посередників і переплат. 

А ще не  так давно ніхто і говорити не смів, що закордонний паспорт можна зробити, сплативши  лише державне мито.

Сьогодні ж по всій Україні дедалі частіше бачимо, що українці відстоюють своє право на законний закордонний паспорт. 

Фурлет фото

Уперше це гостре питання було піднято активістами партії Демократичний Альянс у Миколаєві, далі була компанія “Стоп свавіллю в паспортних столах”, а далі житомирянин Іван Фурлет отримав свій паспорт, сплативши лише єдиний законодавчо обгрунтований обов'язковий платіж - 170 грн.

“Вся кампанія почалася з одного відео активістки ДемАльянсу з Миколаєва, де вона викрила, що їй дали незрозумілі платіжки при оформленні закордонного паспорта. Далі демальянсівці по всій Україні почали виявляти ту саму проблему - людям при оформленні закордонного паспорта нав’язували зайві платежі. Та сама ситуація була і в Житомирі. Таким чином вирішили кинути виклик системі і перемогли, - розповідає заступник голови Житомирської обласної організації партії “Демократичний Альянс”  Іван ФУРЛЕТ.

Майже два роки з моменту подачі документів на закордонний паспорт минуло перш, ніж Івану видали паспорт. Він пройшов всі судові інстанції, мав рішення на свою користь, а з нього все одно вимагали гроші. Отримати паспорт вдалося лише в лютому 2014 року.

Фурлет паспорт

Сьогодні ж Іван з впевненістю говорить, що вся пророблена робота не була даремною: за свої права варто боротися. Маючи закордонний паспорт, 15 червня Іван вперше перетнув кордон України, відповідно ставши першим українцем, що полетів в іншу країну з паспортом за 170 гривень.

Мета поїздки - вивчення німецького досвіду управління містом та урбаністики.

Деталі поїздки та оперативні звіти від Івана про свій перший досвід перебування закордоном шукайте на сторінках в соціальних мережах : Facebook, ВКонтакті.

Фурлет перше фото

Нагадуємо, кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231):

  1. квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;
  2. заява-анкета встановленого зразка;
  3. паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);
  4. копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  5. дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину, зразок якої доступний тут.