Держземагенство обіцяє повернути у держвласність майже 100 гектарів вкраденої землі

N2

Фото: uk.wikipedia.org.

Земельну ділянку загальною площею 94,67 га у Броварах, яку незаконно передано у приватну власність підставним особам, буде повернуто у державну власність.

Такого висновку дійшла міжвідомча комісія СБУ, Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України у Київській області та Держземагентства України, утворена у рамках кримінального провадження щодо законності передачі земель ДП «Радіопередавальний центр».

Про це запевняє Держземагенство на сайті свого управління у Київській області.

Восени 2013 року, отримавши на підставі наказів Головного управління Держземагентства України у Київській області земельні наділи, 48 громадян передали їх приватній компанії.

Ринкова ціна цього масиву землі сягає щонайменше 200 млн гривень, що співставно із річним  бюджетом Броварів.

Міжвідомча комісія дійшла висновку, що видання наказу Головного управління Держземагентства у Київській області щодо припинення права користування земельною ділянкою та наказів про передачу зазначеної земельної ділянки громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства виходило за межі компетенції Головного управління Держземагентства стосовно розпорядження землями державної власності.

З цього приводу члени комісії зазначили, що ці земельні ділянки не є землями сільськогосподарського призначення державної власності, а належать до земель зв’язку.

Ці наділи перебували у постійному користуванні державного підприємства і через це не могли передаватися у приватну власність.

Нагадаємо, що в жовтні 2013 року депутати Броварської міської ради віддали землі Радіопередавального центру під нібито будівництво фармацевтичного заводу компанії "Байєр". Міжнародна компанія причетність до цієї оборудки спростувала.

Місцеві активісти до цього часу домагалися скасування рішення про передачу земельної ділянки у приватні руки.