Активісти закидають головлікарю корупцію на мільйони гривень

Фото з сайту "20 хвилин"

Фото з сайту "20 хвилин"

Активісти Бершадської самооборони, що на Вінничині, виступили проти призначення головним лікарем районної лікарні Василя Залецького.

Про це повідомляє «20 хвилин».

Вони підозрюють, що за 12 років на посаді лікар-«регіонал» відмив кілька мільйонів гривень на ремонті відділень та запровадив корупцію.

Медики, що працюють із Залецьким, його підтримують і називають звинувачення наклепом. Іншу думку мають протестувальники, серед яких і колишні працівники лікарні.

«Лікарі кажуть, що хабарів не беруть. Неправда. Все починається з Залецького. За прийом на роботу медсестри вимагає 2 тисячі доларів. За путівку в санаторій – тисячу. Все пише на листочку. Підлеглих психологічно давить. І вони мусять брати і нести гроші йому», - розповідає Анна Кушнір.

Жінка працювала у лікаря діловодом, і за її словами,  всі хабарі він лишав у її шухляді, а забирав увечері.

«Ми збираємося довести, що Залецький вкрав мільйони на ремонтах. Запросимо незалежні інспекції, які перевірять заклад від кількості ліжок до пального, яке витрачали, - сказав начальник штабу "Народної самооборони" Борис Демченко і додав: - А корупція, то взагалі окрема перевірка. Он одна луганчанка приїхала до нас як біженка. Тільки стала на облік, їй вже кажуть: за добу 140 гривень, 500 – лікарю, і 400 на ліки. Це при тому, що ніхто не знає, скільки обійдуться ті медикаменти. Фактів безліч, тільки не всі говорять це уголос. Бояться помсти».

Додамо, що наприкінці травня на Вінничині розпочалась люстрація керівників медичних закладів обласного підпорядкування. Головні лікарі були звільнені розпорядженням голови облради Сергія Свитка у зв’язку із завершенням терміну дії контрактів. Натомість, як колективи закладів, так і громадськість отримали можливість запропонувати на керівні посади власних претендентів.