Німецька промисловість підтримає санкції проти Росії – попри збитки

Російські товари санкції

 

Федеральне об'єднання німецької промисловості (BDI) підтримає нові економічні санкції проти Росії через конфлікт з Україною у разі їхнього можливого запрвадження.

На думку генерального директора цього об'єднання Маркуса Кербера, якого цитує DW, подальші санкції могли би засвідчити готовність Заходу діяти, передає агентство dpa у суботу, 14 червня.

"Тому ми би підтримали федеральний уряд і на цьому шляху, хоча і з важким серцем", - цитує агентство його слова із зовнішньоекономічного звіту об'єднання, який мають оприлюднити у понеділок.

Останній засіб

На переконання Кербера, у жодному разі не має складатися враження, що німецька промисловість вважає дії Росії прийнятними чи легітимними. За його словами, мир і свобода стоять над економічними інтересами. Утім, санкції можуть боляче позначитися на обох сторонах, адже йдеться про серйозне втручання в підприємницьку свободу, зауважує керівник Федерального об'єднання німецької промисловості. "Тому вони можуть бути лише останнім засобом у разі провалу усіх дипломатичних зусиль", - наголошує Кербер.

Досі Євросоюз та США утримувалися від запровадження жорстких економічних санкцій проти Москви. Жодна інша країна ЄС, за даними об'єднання німецької промисловості, не має таких тісних економічних відносин з Росією, як Німеччина. Обсяг торгівлі 2013 року склав 76,5 мільярда євро. Майже третина експорту країн ЄС до Росії припадає на німецькі фірми.

Енергозабезпечення у Німеччині до 21,5 відсотка покривається за рахунок постачань з Росії. 350 000 робочих місць у ФРН залежать від торгівлі з Москвою. Підприємства з німецькою часткою капіталу забезпечують роботою 254 тисячі працівників у Росії, маючи оборот у 113 мільярдів доларів. Для порівняння: в Україні німецькі підприємства з прямими інвестиціями забезпечують роботою близько 35 тисяч працівників.