Житомирські чиновники “нагріли” на тендерах майже 1,2 млн грн

фото з Радіо Свобода

фото з Радіо Свобода

Управління освіти Житомирської міської ради в 2013 році провело тендерів на 77 мільйонів гривень. Найбільше витратили на комунальні послуги (вода, електроенергія та газ) – 44,6 млн. На другому місці закупівля продуктів харчування – на це витратили із бюджету майже 20 млн грн. Приблизно 1,2 мільйона із цих коштів можна було зекономити, переконані у Демократичному Альянсі, повідомляють “20 хвилин”.

У партії порахували, що усього в тендерах на поставку продуктів харчування перемагали 10 учасників, 3 з них – це практично «монополісти», які постійно отримують найбільше грошей із бюджету.

Найдохіднішими учасниками тендерів стали ФОП «Якімець» (5,8 мільйонів гривень за рік), «Продцентр», який годував дітей спредом замість масла (4,6 мільонів за рік) та ТОВ «Т.В.К. Сервіс» (4,2 мільйони гривень).

У ДемАльянсі зіставили ціни постачальників, які виграли тендер, із середньо ринковими.

«Для прикладу, якщо м'ясо коштує 51 гривню за кілограм, то управління освіти купувало його за 60 гривень за кілограм. А відповідно до даних Вісника держзакупівель, в інших регіонах купували те ж м'ясо по 45 гривень за кілограм», - наводить приклад Дмитро Ткачук.

Усього було виявлено 12 лотів, ціни на які перевищували середньо ринкові. Найбільше переплачували за м'ясо, сир, овочі та фрукти.

Також у ДемАльянсі кажуть, що вже зараз управління освіти провело тендерів на більшу суму, аніж у відповідний період минулого року.

Активісти відзначають, що дуже важливо і надалі проводити моніторинг щодо тендерних закупівель і привертати увагу громадськості до кричущих порушень.

«Якщо ми сьогодні бачимо ряд підприємців щодо діяльності яких у них є підозри, то саме на них ми і будемо звертати увагу. Навіть оскаржити закупівлю ми, як суб’єкт громадського контролю, не маємо права. Її оскаржити може лише учасник. Але як можуть оскаржувати двоє учасників тендеру, якщо вони, наприклад, були у змові? Можливість втручання зі сторони вкрай обмежена», - каже Дмитро Ткачук.

Утім, у ДемАльянсі переконані, що громадський тиск через медіа, все ж таки дасть можливість досягти прозорості у тендерних закупівлях.

Активісти ж продовжать писати звернення у прокуратуру з вимогою перевірити тендерні закупівлі, які викликають підозру.