Юристи розповіли киянам, як судитися за відключення гарячої води

384005998Щойно приходить літо, Київ лишається без гарячої води. Щоденно у мегаполісі відключають 900 будинків мінімум на два тижні, йдеться у сюжеті ТСН.

Експерти переконують, що для профілактики це забагато.

Наприклад, у сусідній Польщі воду можна відключати лише на 3 дні. В Литві на всі роботи відводять 4 дні, в Угорщині не можна залишати житлові масиви без гарячого водопостачання більше ніж на 5 днів, а в Україні люди можуть хлюпатися в тазику і весь місяць.

Юристи радять українцям завести собі нове хобі, а саме - судитися. Особливо з комунальними монополістами.

І коли цих скарг буде критична маса - лише тоді буде результат. "Не сидіть на канапі, пишіть скарги в КМДА, в ЖЕК, в Кабінет міністрів, в Адміністрацію президента - куди завгодно. Якщо суспільство буде здійснювати тиск, толк буде", - зауважив юрист.

Для суду чи скарги потрібна доказова база. Це може бути довідка про відсутність води із вказівкою термінів і печаткою від ЖЕКу. Або акт, складений разом із сусідами, і чим більше людей, тим краще.

При цьому на зібрання для складання акту із ЖЕКу запрошується представник. Також можна замовити судово-будівельну експертизу, але це вже платна послуга.

"Якщо кияни масово почнуть судитися, тоді суди будуть вимушені звертати увагу", - зауважив експерт.

Критична маса скарг і позовів уже незабаром може стати реальністю. Адже, коли воду включать, незрозуміло, скільки за неї доведеться платити.

Із наступного місяця гаряча може подорожчати, бо газ коштує вже на 40% дорожче. А для холодної води ще навіть не склали ціну.

Тож,  з 1 липня усі водоканали мають визначитися з тарифами і оголосити, чи буде душ для українців за ціною процедури в SPA-салоні.

Як повідомлялося раніше, плата за питну воду з 1 липня зросте у півтора-два рази. Ціни піднімуть 26 водоканалів зі 150 підприємств цієї галузі.

"Ні корупції!" також зауважує, що в деяких містах України термін відключення гарячої води значно більший за 2 тижні. Так, наприклад, у Броварах на Київщині за повідомленнями місцевих комунальників цього року відключають воду на 2 місяці.