Арештували чиновника, якому Коломойський хотів показати страту за корупцію

фото з vsapravda.info

фото з vsapravda.info

11 червня правоохоронці заарештували заступника мера Дніпропетровська, директора Департаменту житлово-комунального господарства Дніпропетровської міськради Володимира Лисого – за відмивання грошей комунальними підприємствами. Про це на прес-конференції повідомив в. о. заступника губернатора Святослав Олійник, передає Укрінформ.

«Вчора (11 червня - ред.) по департаменту ЖКГ Дніпропетровської міської ради, за яким у нас йде найрезонансніше розслідування, пройшло близько 26 обшуків в структурах міськради, був затриманий заступник міського голови Володимир Лисий, який одночасно був начальником управління ЖКГ. Це людина, яка проводила всі ці тендери», - сказав Олійник.

За його словами, у департаменті ЖКГ Дніпропетровської мерії була створена система, в якій кошти міського бюджету, проходячи через одного переможця тендеру, потрапляли на рахунки фіктивних підприємств. На сьогодні всі ці підприємства ліквідовані.

Разом з Володимиром Лисим був затриманий і керівник однієї з комерційних структур, що брали участь у відмиванні коштів.

Лисий підозрюється у розкраданні 13 млн грн, виділених на ремонт та експлуатацію доріг у Дніпропетровську. Крім того, він причетний до незаконних схем проведення тендерів на роботи, де переможцями визнавалися фіктивні фірми, повідомляє УНІАН.

Олійник зазначив, що зловживання заступника міського голови були викриті після проведення аудиту комунальних підприємств обласного центру за період 2012-2014 рр. Кримінальне провадження відкрито слідчим управлінням фінансових розслідувань Міндоходів у Дніпропетровській області за ч.5 ст 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах) - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Він також повідомив, що згідно з результатами фінансових розслідувань, у Дніпропетровську розкрадається від 30% до 50% коштів міського бюджету на капітальні видатки – до 1 млрд грн.

Олійник також зазначив, що подібний аудит буде проведений в усіх управліннях та на підприємствах, які мають відношення до освоєння державного чи місцевих бюджетів.

Він також повідомив, що загалом на Дніпропетровщині «нахабно розкрадалося 30-55% бюджетних коштів».

«100% коштів, крім соціально захищених статей, в області розподілялися неправильно і ми зламаємо ці схеми – зворотної дороги не буде», - наголосив Олійник.

Нагадаємо, Дніпропетровська облдержадміністрація ініціювала проведення аудитів по всіх сферах роботи обласного центру та міст регіону, спрямованих на виявлення непрозорих та корупційних схем витрачання бюджетних коштів.

Раніше в. о. заступника голови Дніпропетровської ОДА з внутрішньої політики Борис Філатов виклав у Фейсбуці фото про те, як розкішно живе Лисий. Тоді він зауважив, що губернатор Ігор Коломойський радить чиновникам вивчити китайський досвід боротьби з корупціонерами і готовий купити, зокрема, для Лисого і Ко, квитки до Пекіна.