В Одесі група викладачів набрала хабарів від студентів на 300 тис грн

фото МВС

фото МВС

В Одесі на хабарництві затримали групу викладачів одного із морехідних училищ, які протягом 2014 року отримали від студентів незаконну вигоду в сумі понад 300 тисяч гривень за сприяння в успішній здачі сесії. Про це повідомляється на сайті ГУМВС України в Одеській області.

До складу організованої групи входило троє осіб – начальник, викладач-методист та секретар відділення одного з морехідних училищ.

«Впродовж травня до Одеського обласного управління боротьби з організованою злочинністю надходила інформація від обурених батьків, діти яких вчилися в одному з морехідних училищ Одеси. Вони нарікали, що посадові особи цього навчального закладу вимагають від студентів грошові кошти за здачу сесії. Інформація була перевірена, в ході спланованого і проведеного комплексу оперативно-розшукових заходів вказані факти підтвердилися. Спільно зі слідчим управлінням ми провели певні дії, в ході яких були встановлені особи, що займалися поборами у даному навчальному закладі, у них були вилучені грошові кошти», – розповів начальник УБОЗ Олег Бех.

Оперативники вилучили понад 25 тисяч гривень, які були отримані службовими особами училища від студентів, у якості неправомірної вигоди. Встановлено, що за позитивне складання сесії ними була встановлена такса - по 400 доларів США з кожного студента.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. За подібні діяння законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Слідство триває.