У Криму узаконили так звану “самооборону”

фото з radio24.ua

фото з radio24.ua

На позачерговому пленарному засіданні кримські депутати в другому читанні прийняли закон «Про Народное ополчення - народну дружину Республіки Крим, яким легалізується так звана «самооборона» Криму. Про це повідомляє “Крим. Реалії” з посиланням на прес-службу кримського «парламенту».

Як сказано у повідомленні відомства, цей законопроект «встановлює правові основи і принципи діяльності Народного ополчення - народної дружини, визначає її організаційну структуру і систему управління, обов'язки, права і відповідальність народних ополченців - народних дружинників, а також гарантії їх правового і соціального захисту».

Керувати діяльністю «народного ополчення» будуть командири, обрані членами народних дружин, але «за узгодженням з органами державної влади Республіки Крим, територіальним органом федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ».

Для взаємодії з ополченням «Радмін Криму» має право створювати координуючі штаби, керівники яких призначатимуться «главою Республіки Крим».

У законі вказано, що фінансувати кримських ополченців будуть «за рахунок добровільних пожертвувань, а також в межах коштів бюджету Республіки Крим, передбачених на фінансову підтримку Народного ополчення, - народної дружини Республіки Крим на поточний фінансовий рік».

Нагадаэмо, так звана самооборона Криму активно брала участь у захопленні кримських адмінбудівель у перші дні окупації Криму. Після анексії Криму «самооборона» взяла на себе роль правоохоронців, здійснюючи нібито громадський порядок на вулицях. При цьому їхні дії більше супроводжувалися брутальністю і фізичним тиском.

Останнім часом кримська «самооборона» займається виловом активістів незгодних з політикою Росії, яку проводять на території півострова. Особливу агресію представники «самооборони» виявляють до журналістів.