Прикарпатського санепідеміолога покарали за правдиві аналізи води

Фото з сайту molbuk.ua

Фото з сайту molbuk.ua

Завідувач Надвірнянського міжрайонного підрозділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Державної  санепідемслужби України» Роксолана Іваніщак отримала дві догани після того, як на запит громадської організації надала висновок, що вода річок Прут і Прутець є непридатною для господарсько-питного водокористування.

Про це повідомляє «Курс».

Те, що громадськість нарешті дізналася правду про стан карпатських річок, чомусь розгнівало керівництво обласної Держсанепідемслужби. Роксолану Іваніщак звинуватили у порушенні правил внутрішнього трудового розпорядку. Мовляв, про результати досліджень Іваніщак не проінформувала свого безпосереднього керівника. Виявляється, розповісти людям правду про якість води, яку вони вживають у побуті, - це перевищення службових повноважень та порушення трудової дисципліни.

Нагадаємо, у червні 2013 року «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» уклав договір з громадською організацією «ВОЛЯ» про проведення лабораторно-інструментальних досліджень.

Наприкінці жовтня минулого року ГО «Воля» та Карпатський національний природний парк ініціювали круглий стіл на тему «Екологічний стан Яремчащини». Тоді були оприлюднені лабораторно-інструментальні дослідження. Зокрема, стало відомо, що усі проби води з річки Прут мають високий ступінь бактеріологічного забруднення, а проби води з річки Прутець – помірного ступеня забруднення. Роксолана Іваніщак підкреслила, що вода, відібрана до розташованих на березі Прута об’єктів туристичного бізнесу, є чистішою, ніж після них.
«Коли вода річки має такий показник, вона не може використовуватися для господарсько-питних потреб. Тому що це є завідомо забруднена вода», – сказала лікар.
За розкриття цієї інформації лікарку притягнули до дисциплінарної відповідальності.

Роксолана Іваніщак оскаржила догани в суді. На днях Яремчанський міський суд відхилив її позов про скасування наказу щодо застосування однієї з них. Судовий процес щодо скасування другого дисциплінарного стягнення наразі триває.

"Ні корупції!" припускає, що догани санепідеміолог могла отримати за розголошення правдивого стану екології на р.Прут, відпочинок на якій на низці сайтів називають екологічно безпечним.

Так, на офіційному сайті Карпатського національного природного парку активно рекламується екотуризм та екологічний відпочинок у тамтешньому візит-центрі, який «репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі».

На інших сайтах, також рекламуються переваги відпочинку саме на території Карпатського національного природного парку, зокрема на р.Прут, також вказується на екологічну безпеку.

«Збереженість природних ландшафтів і відсутність промислових підприємств зумовлюють чистоту і цілющі властивості повітря, що створює сприятливі умови для оздоровчої і лікувальної рекреації на всій території парку… На живописних схилах Карпатських гір бере початок і протікає багато річок і потоків, які об’єднуються в річці Прут та західних притоках ріки Чорний Черемош. Прут бере свій початок біля підніжжя найвищої гори Українських Карпат – Говерли (2061 м) і тече на північний схід. На своєму шляху він вбирає в себе чисельні потоки з екзотичними назвами: Прутець Чемигівський, Кам’янка, Жонка, Женець, Піги, Прутець Яблунецький, Гомулець та інші….», - йдеться на сайті.