Порошенка закликають призначити голову ЛОДА лише після люстрації

Люстрація 380Люстраційний комітет Майдану Львівщини закликає Президента України Петра Порошенка не допустити кулуарних та квотно-партійних призначень в областях, зокрема, на Львівщині, на державні керівні посади: кожен кандидат має пройти публічне обговорення.

Представники комітету пропонують Президенту висунути своїх кандидатів на посаду голови ЛОДА, щоб громада області могла виставити їх на загальне обговорення.

Про це йдеться у зверненні Люстраційного комітету Майдану Львівщини до Президента України Петра Порошенка.

Представники Люстраційного комітету вважають, що оновлення та очищення влади буде неможливим, якщо цей процес не відбуватиметься відкрито і публічно.

«Саме Майдан дав можливість проведення дострокових президентських виборів в Україні. Такий шанс не впав із неба – його вибороли кров’ю наші з вами співгромадяни. І цей шанс втрачати не маємо права. Перезавантаження влади в Україні уже стартувало – це успішне проведення президентських виборів. Другим етапом стане формування влади у всіх регіонах України. Цей етап не менш важливий, і громадяни України, які обрали свого Президента в один тур, пильно стежитимуть за призначеннями в областях», – йдеться у зверненні.

Автори звернення переконані, що від того, наскільки відкрито і прозоро відбуватиметься цей процес, залежить успіх перезавантаження влади.

«Тому закликаємо не допустити кулуарних та квотно-партійних призначень в областях, зокрема, на Львівщині, на державні керівні посади. Вважаємо – кожен кандидат на ту чи іншу державну посаду має пройти публічне обговорення. Пропонуємо Вам висунути своїх кандидатів на посаду голови Львівської обласної державної адміністрації, щоби громада Львівщини змогла виставити їх на загальне обговорення. Остаточне призначення будь-якого претендента на посаду голови Львівської ОДА має відбуватися лише після того, як громада його побачить, почує і скаже своє слово», – наголошується у зверненні Люстраційного комітету Майдану Львівщини до Петра Порошенка.

Нагадаємо, 9 червня минуло сто днів з того часу, як Ірину Сех було призначено на посаду голови Львівської ОДА саме за квотно-партійним принципом. Її управління в області запам’яталися пікетами, непрозорими кадровими призначеннями і, звісно, феєричною прес-конференцією із шубою.

Попри усі протести та вимоги громади залишити бодай одне із займаних нею крісел – депутатське або губернаторське, Ірина Сех проігнорувала їх.

10 червня Ірина Сех написала заяву на звільнення з посади голови Львівської ОДА і подала її на погодження в Адміністрацію Президента України.

Головою ЛОДА Ірину Сех було призначено указом виконувача обов’язки Президента України Олександра Турчинова від 2 березня.

ZIK