Для переселенців буде створено єдину базу про житло і роботу

фото з Радіо Свобода

фото з Радіо Свобода

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив терміново створити єдину базу даних для переселенців, зокрема, з інформацією про тимчасове житло та роботу для них. Про це він сказав на засіданні Кабінету Міністрів 11 червня, йдеться на сайті уряду.

«Усе, що ми робили протягом останнього періоду часу, - це розселення на місяць, два, три, в першу чергу переселенців із Автономної Республіки Крим. Зараз ситуація така, що зрозуміло, що це питання не вирішиться в короткостроковій перспективі. Нам треба приймати довгострокову стратегію», - звернувся Яценюк до віце-прем’єр-міністра Віталія Яреми та віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана.

Яценюк доручив терміново розробити єдину електронну базу даних: «Щоб людина могла отримати інформацію про те, в якому регіоні для неї є тимчасове житло, можливість віддати дітей в школу, в якому регіоні є можливість отримати роботу і яку».

Він також доручив Гройсману звернутися з цього питання до Асоціації міст України та Асоціації малих міст України: «Нам потрібна допомога муніципалітетів. Якщо ми кажемо про децентралізацію влади, то децентралізація передбачає не тільки отримання влади, а й також відповідальність».

«Формування єдиної бази даних, оприлюднення інформації по кожній окремій області і залучення місцевих муніципалітетів до допомоги переселенцям», - підсумував Яценюк.

Він зазначив, що з Донецької й Луганської областей почала виїжджати велика кількість людей і звернувся до першого віце-прем’єр-міністра України Віталія Яреми взяти це питання під особливий контроль.