Родичів військових, що загинули під Волновахою, позбавляють соцвиплат

Фото з сайту takeinfo.net

Фото з сайту takeinfo.net

У Рівному родичі загиблих військових під Волновахою розповідають: у лікарських свідоцтвах про смерть вояків зазначено, що їх «знайшли на вулиці із вогнепальним пораненням».

Люди обурені таким трактуванням, адже насправді хлопці полягли під час воєнних операцій.

І це принципова різниця, кажуть юристи.

Адже сім‘ї вояків можуть залишитися без соціальних виплат.

Про це повідомляє  ZIK

Матері загиблих під Волновахою рівненьких військовослужбовців не можуть підібрати слів, щоб виразити своє обурення. Хлопці життя віддали як воїни, а їхню смерть трактують, як побутове вбивство.

«У свідоцтві про смерть написано, що їх усіх знайшли на вулиці. Чому там не сказано, що мій син помер через воєнні дії? Також зазначено, що він помер внаслідок вогнепального поранення. Ніде не зазначено в документах, що загинув як військовослужбовець. Чому не підкреслено восьмий пункт, де вказано, що ушкодження, отримані внаслідок воєнних операцій. Це виходить, що його забрали в армію, а він пішов у самоволку», – обурюється мати загиблого військовослужбовця Тетяна Маринич.

Правозахисники ж застерігають: через такі записи у документах рідні загиблих військових можуть залишитись без соціальних виплат.

«Якщо не буде документів, які б підтверджували, що вони загинули саме під час військової служби, то родичі не зможуть отримати статус сім‘ї загиблого військовослужбовця і, відповідно, не отримають допомоги та інших пільг», – пояснив правозахисник Микола Глотов.

Щоб такого не трапилося, справжні обставини загибелі військовослужбовців ще може зазначити військово-лікарська комісія. Тим часом, в оперативному командуванні «Північ» запевняють: ситуацію тримають на жорсткому контролі. Адже для матерів загиблих солдат головне, щоб імена їхніх синів не були спаплюженими.

«Це герої сьогоднішнього дня, ми пишаємось їхніми вчинками на полі бою і зробимо усе, щоб цих солдатів дійсно визнали героями. Статус «учасника бойових дій» – це той малий внесок, що ми можемо зробити для сімей загиблих», – розповів прес-офіцер оперативного командування «Північ» Віктор Шубець.

Втім, останнє слово за Кабміном. Бюрократичну несправедливість міністри можуть виправити у своїй постанові, визнавши загиблих під Волновахою учасниками бойових дій.

 Додамо, що раніше про те, що у свідоцтвах про смерть рівненських військових під Волновахою спотворено причини і обставини загибелі, заявляв  голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

«Я вражений, як мало керівництво країни робить для своїх героїв і наскільки не цінує їхні жертви. Прикладом цього є ганебний факт бюрократичної несправедливості, виявлений на Рівненщині. В свідоцтвах про смерть наших хлопців, яких вбили біля Волновахи на Донеччині, чиновники спотворили причини та обставини їхньої загибелі. В документах вказано, що солдати загинули "на вулиці" від "поранень внаслідок нападу з метою вбивства чи нанесення ушкодження". Насправді ж, вони померли на полі бою під час проведення військової операції…. Спроби вирішити проблему на обласному рівні виявилися малоефективними, тому я звернувся до Петра Порошенка та Арсенія Яценюка з проханням вжити невідкладних заходів щодо встановлення відповідності у документах з реальними фактами загибелі військовослужбовців. Як голова обласної ради, я зроблю все можливе, щоб допомогти родинам загиблих. Адже сьогодні, як ніколи, військовослужбовці повинні відчувати, що Держава, яку вони захищають, дбатиме про них та їхні сім'ї», - написав Кириллов на своїй сторінці у ФБ.

Водночас родинам чотирьох лучан, які загинули під Волновахою, уже перерахували  по сто тисяч гривень з обласного бюджету.