Військкомати Львівщини перевірять на корупцію

Lvb2

На минулій сесії Львівської облради перший заступник голови Львівської облдержадміністрації (ЛОДА) Йосиф Ситник презентував Програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2014 рік.

Зокрема, чиновник наголосив, що нині найбільшим бюджетним та податковим резервом є детінізація економіки:

«Ми аналізуємо всі умови за вже виграними тендерами. У випадках виявлення корупційної складової тендери будуть заморожені. Розробляється механізм ефективного контролю над великими розпорядниками бюджетних коштів, а особливо щодо держзакупівель та тендерів. До нових конкурсів адміністрація запрошує всіх охочих підприємців. Здійснюється перегляд складу конкурсних комісій, а для гарантії законності пропонується ввести в них юристів облдержадміністрації, депутатів та представників експертного середовища за напрямками діяльності. Тендери мають відбуватись максимально прозоро».

Наразі ж на офіційному веб-сайті ЛОДА розробляється сторінка для громадськості та підприємців, де вони матимуть змогу повідомляти про вчинення корупційних дій з боку чиновників та фактів рейдерства у бізнесі.

Натомість, попри декларовані наміри обласної виконавчої влади ефективно протистояти різноманітним зловживанням службовцями регіональних держструктур, звичаєва корупція на теренах області нікуди не зникла.

Більше того,  на тлі російсько-української війни на Сході вона набуває особливо цинічних форм.

Відтак, ЛОДА змушена була якось прореагувати на чисельні сигнали щодо діяльності районних військових комісаріатів (РВК) Львівщини з приводу можливих корупційних дій їхніх керівників щодо проблемних питань мобілізації.

Зокрема, йдеться про необхідність створення гарячих телефонних ліній, через які мобілізовані та їхні родичі можуть поскаржитися на діяльність військкоматів, медкомісій тощо. Адже закономірне обурення батьків потенційних призовників викликають почастілі спроби відправити  до війська завідомо непридатних до служби в зоні АТО з огляду на стан здоров’я чи відсутність належного військового вишколу.

Водночас, «ціна питання» за те, аби «відкосити» від призову цілком повносправних в деяких військкоматах відчутно зросла. Отож, органам прокуратури доручено перевірити достовірність та законність рішень медичних комісій при РВК області щодо визнання придатними чи непридатними призовників, згідно з поданими списками органів місцевого самоврядування щодо часткової мобілізації.

Паралельно керівникам управлінь СБУ, МВСУ, військовому прокурору Західного регіону доручено здійснити перевірку РВК Львівської області щодо можливих корупційних дій керівництва районних  військкоматів. А в. о.  обласного військового комісара  отримав окреме доручення здійснити перевірку обгрунтованності  подання всіма органами місцевого самоврядування списків осіб призовного віку для часткової мобілізації.

Ігор Галущак. Львів