В Київській області ліквідовано конвертаційний центр, який відмивав гроші для терористів

Фото: www.lada.kz

Фото: www.lada.kz

Cередньомісячний обіг цього «конверту» -   понад 200 млн.грн., з яких понад 10 млн. грн.. складали бюджетні кошти.

Як зазначив начальник Департаменту ДСБЕЗ МВС України Василь Пісний, "до складу викритого «конвертаційного» центру входило понад 40 фіктивних підприємств, рахунки яких були відкриті в одному з комерційних банків. Також встановлено, що через цей «конверт» в «тіньовий» обіг виводилися кошти як бюджетних підприємств центральних органів виконавчої влади, так і загальновідомих торгівельних мереж та комерційних структур. За оперативними даними, через зазначені фіктивні підприємства «відмивалися» кошти і для фінансування терористичної діяльності на сході нашої країни".

В результаті проведення майже двох десятків обшуків вилучено близько 9 млн. грн.. готівки, фінансово-господарську і «чорну» документацію, яка підтверджує незаконну діяльність центру, та підроблені посвідчення працівників міліції, які використовували кур'єри центру.

За фактом діяльності «конвертаційного» центру слідчим управлінням ГУМВСУкраїни в Київській області відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.4 ст. 358 (Підроблення документів... чи використання підроблених документів...) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове слідство.