Відтепер на Прикарпатті контролюватимуть кошти, виділені для військових

DSC_9786 (1)В Івано-Франківській області починає діяти спеціальна комісія, яка візьметься за контроль коштів, що були виділені на потреби українського війська. 

Про це повідомив голова облдежадміністрації Андрій Троценко під час пленарного засідання сесії обласної ради.

«Я буду наполягати, щоб у комісію входив військовий прокурор, представники від УМВС, депутати облради. Бо цим питанням мають займатися виключно фахівці. Якщо вони виявлять факти розкрадання чи привласнення коштів для закупівлі амуніції мобілізованих, то я буду особисто наполягати на максимальній відповідальності за вчинене», - сказав Троценко.

Додамо, що під час сесії облади громадський активіст Олександр Сінкевич повідомив, що дві роти 5 територіального батальйону, який базується в Делятині, оголосили страйк і відмовились виходити на заняття. Військові живуть в сирих казармах, які 15 років не опалювались. Подушки і простирадла відсутні, взуття за короткий час "розлізлося", одяг "сідає", довжина ременя - 80 см, а білизна низької якості з штучних матеріалів. Також значні проблеми з харчуванням та гігієною - на 200 чоловік 3 умивальники та 3 унітази, один з яких - не працює. Баня фактично не працює, посуду немає. Крім того, наголосив активіст, є скарги на воєнкома і медкомісію при військоматі, які вимагають хабарі і призивають людей без належної медкомісії.

Координаційна рада, вивчивши умови проживання в частині, де формується батальйон територіальної оборони, вимагає  звільнити з посади військового комісара Ігоря Павлюка.