У Броварах хочуть викорінити корупцію з медицини

halatnist

Фото: pravo-znaty.org.ua

Активісти громадської ініціативи “Народний контроль "Бровари” запланували взятись за сферу медицини у місті.

На зборах 3 червня вирішили  підійти до процесу викорінення корупції у медичних закладах Броварів системно й комплексно, і для цього попросили допомогу в жителів міста.

Про це повідомляє "Маєш право знати" із посиланням на активістів руху.

Юрист громадської ініціативи запропонував ретельно вивчити питання тендерних закупівель у міських лікарнях та прояснити ситуацію з наданням платних послуг у комунальних медичних закладах.

Він виявив, що у Броварській центральній районній лікарні існує прейскурант вартості різних медичних послуг, однак цей документ не розміщений у вільному доступі, а зберігається в бухгалтерії.

Тож активісти планують звернутись до адміністрації лікарні з пропозицією не приховувати від громадськості цей прайс та популяризувати його.

А тим часом “Народний контроль” має намір з’ясувати, скільки коштів за надання платних послуг офіційно отримує медичний заклад. Також громадськість хоче дізнатись, скільки коштів та на які саме потреби лікарні виділяються з міського бюджету.

Щоб отримати всі ці відомості, юрист планує підготувати та подати відповідні запити й звернення.

Однак є інформація стосовно діяльності лікарні та її працівників, яку неможливо отримати з офіційних джерел, і для її збору “Народному контролю” потрібна допомога від громадян. Ідеться про корупцію у медичних закладах, зокрема про вимагання хабарів з пацієнтів.

Активісти закликають усіх небайдужих повідомляти їм на електронну скриньку nk@mybrovary.com про подібні факти та зазначати свої контакти, щоб спільними зусиллями викорінити це ганебне явище у сфері медицини.