Кияни протестували проти призначення кума Табачника проректором вишу

799bad5a3b514f096e69bbc4a7896cd91401960966

Зображення: ГР "Відсіч".

Цієї п'ятниці кілька десятків активістів провели люстраційну акцію "Небо без Луцького".

Учасники вимагали відставки нещодавно призначеного на посаду в. о. проректора Національного авіаційного університету Максима Луцького, одіозного кума Дмитра Табачника.

Про це йдеться у сюжеті 5-го каналу.

Активісти з плакатами прийшли до головного корпусу. Вимагали негайного звільнення, бо на їхню думку, Луцький є одіозною постаттю, яка допомагала Табачнику руйнувати систему освіти в Україні, тож тепер не має права вчити молодь.

Студенти та працівники НАУ до акції не долучилися. Навпаки – вийшли захищати свого проректора. Активісти ж переконують, що освітяни бояться виступати проти ректорату.

Зустрітися ані з ректором, ані з Луцьким учасникам акції не вдалося. Керівники вишу до них не вийшли, а двері дивним чином виявилися зачиненими.

Активісти обіцяють продовжити акції з вимогою люстрації, а Вчена рада університету наступного тижня має затвердити Луцького на посаді проректора.

Пізніше, цього ж дня, Міністр освіти і науки Сергій Квіт на персональній сторінці у Facebook  повідомив про відсторонення Максима Луцького від виконання обов'язків проректора університету.

Міністр вважає "несподівану появу" Луцького на посаді провокацією: "Я вважаю, що ці події мають провокаційне і політичне забарвлення, адже ми зараз у процесі розслідування корупційних схем Дмитра Табачника, до яких Луцький може мати безпосереднє відношення."

"Я також звертаюся до генеральної прокуратури, фінанасової інспекції та інспекції навчальних закладів стосовно проведення перевірок у цьому університеті," - додав Квіт.