Обміняти закордонний паспорт тепер можна за 30 хвилин, – Мін’юст

Паспорт 380Процедура обміну закордонного паспорта громадянина України відтепер займатиме у громадян лише 30 хвилин.

У цьому  на власному досвіді пересвідчився міністр юстиції України Павло Петренко, відвідавши Єдиний центр надання адміністративних послуг в одному з районів Києва.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

«Минулого разу на отримання закордонного паспорта я витратив декілька днів, збираючи відповідні довідки у різних відомствах. Тепер ця процедура у єдиних центрах надання адміністративних послуг займає максимум 30 хвилин», – зазначив Павло Петренко.

Міністр зазначив, що суттєво скоротити час отримання різного виду адміндокументів вдалося завдяки рішенню Уряду, прийнятому в середині травня, яке передбачило передачу до Єдиних центрів низки адміністративних послуг.

«Зараз у Єдиних центрах надається 52 види послуг. Ця система мала запрацювати ще 5 років тому, але попередня влада заблокувала цю ініціативу. Зараз в Україні працює близько 50 відповідних центрів. Якщо започаткована нами система надання адмінпослуг працюватиме, це дуже серйозно допоможе нашим громадянам та спростить їхнє життя», – зазначив Павло Петренко.

За словами міністра, у Єдиних центрах, окрім звичайних, незабаром видаватимуть і біометричні паспорти.

«Повномасштабна видача біометричних паспортів планується з 1 січня 2015 року. Хоча не виключаю, що ми запустимо відповідний пілотний проект ще до кінця року. Громадяни зможуть отримати біометричні паспорти у центрах з надання адмінпослуг. Завдяки біометричним паспортам українці зможуть виїжджати до країн Європейського Союзу без візи», – наголосив очільник Мін’юсту.

ZIK