Громадські організації просять владу призначити членом ЦВК їх представника

фото з tsn.ua

фото з tsn.ua

Представники громадських організацій просять обраного Президента України внести подання, а Верховну Раду - призначити членом Центральної виборчої комісії представника громадських організацій – Євгена Радченка. Про це йдеться у зверненні громадянської мережі ОПОРА, ГО «Інтерньюз-Україна», Комітету виборців України (КВУ) і Українського незалежного центру політичних досліджень до Президента України, голови Верховної Ради, керівникам груп і фракцій і народним депутатам, повідомляє прес-служба КВУ.

Організації зазначають, що 1 червня 2014 року сплив семирічний строк повноважень 12 з 15 членів ЦВК. Згідно з останніми змінами до законодавства члени ЦВК мають виконувати свої повноваження до того часу, поки Верховна Рада не прийме рішення про їх звільнення. Членів ЦВК призначає парламент за відповідним поданням Президента України.

“Громадські організації, які тривалий час професійно займаються дослідженнями у сфері виборів, моніторингом виборчих процесів, закликають Президента України одразу після набуття повноважень внести відповідні подання до Верховної Ради України, а народних депутатів України - невідкладно обрати нових членів ЦВК”, - йдеться у зверненні.

Разом з тим, йдеться у документі, громадські організації неодноразово наголошували, що призначення членів ЦВК має відбуватися після широкого публічного обговорення кандидатур з урахуванням думки експертного середовища.

“Попередня практика призначення членів ЦВК за принципом фракційних квот не завжди відповідала основним принципам діяльності цього органу: політичної незаангажованості та професійної придатності. Також варто врахувати, що термін повноважень народних депутатів 5 років, а членів ЦВК – 7 років, відтак забезпечити постійне пропорційне представництво парламентських фракцій і груп в ЦВК неможливо.

Ми вважаємо, що інтереси представлених у парламенті політичних сил мають враховуватися під час подання кандидатур до Центральної виборчої комісії, але ці інтереси не повинні бути винятковими критеріями до членства в ЦВК, тим більше, що законодавство до цього не зобов’язує”, - йдеться у зверненні.

Євген Радченко, зазначають автори звернення, – визнаний фахівець у галузі виборчого права (спеціалізація – діяльність ЗМІ під час виборчих процесів), експерт Венеціанської комісії, один із розробників проекту Виборчого Кодексу. Має досвід організаційної та управлінської роботи, працював на керівних посадах у провідних громадських організаціях (Комітет виборців України, Інтерньюз–Україна). У березні цього року кандидатуру Євгена Радченка у члени ЦВК рекомендувала Рада Майдану.

Громадські організації сподіваються, що підтримка їхнього представника на посаду члена ЦВК засвідчить абсолютно нову якість підходу влади до вирішення кадрових питань.