Національна опера скасовує гастролі російських артистів

Національна опера не пустить на свою сцену артистів, які підтримують агресивну політику Путіна щодо України. Фото:  azh.com.ua

Національна опера не пустить на свою сцену артистів, які підтримують агресивну політику Путіна щодо України. Фото: azh.com.ua

У «чорний список» потрапляють ті, хто підтримує політику Путіна по відношенню до Криму та України.

Про це «Коментарям» повідомили в Національній опері України. 

Зокрема, скасовано концерт Володимира Співакова і його оркестру «Віртуози Москви», який повинен був відбутися 19 червня.
«Нагадаємо, що захід було заплановано ще в липні 2013 року (задовго до підписаннясумнозвісного листа культурних діячів Росії на підтримку Путіна), а в лютому 2014 (коли ще не було анексії Криму) він був перенесений на червень», - сказали в Нацопері.
При цьому в установі підтвердили свою принципову позицію щодо неможливості співпраці з артистами, які підписали лист на підтримку політики президента РФ Володимира Путіна стосовно України.
Саме з цієї причини були відкинуті виступи Московського державного театру «Російський балет» під керівництвом В. Гордєєва (5 травня і 2 червня), а також Д. Мацуєва (27 березня) і С. Захарової (24 квітня).
Як повідомляли «Коментарі», навесні в Україні було скасовано низку концертів російських музикантів і гастролей російських театрів.
Крім того, Національна опера замінила виступ російських танцюристів Сергія Полуніна і Катерини Крисанової в балеті «Дон Кіхот», який відбувся 24 квітня, на виступ українських артистів.
Нагадаємо, що 7 березня група російських кінематографістів заявила, що вона проти інтервенції Росії в Криму, а 13 березнябільше двох сотень діячів культури звернулися до всіх творчих росіян з проханням не підтримувати і не брати участь у створенні російської пропаганди, що очорнює Україну.
Після цього в інтернеті почали збирати підписи артистів, які підтримують політику Росії по відношенню до Криму і України. За кілька днів кількість підписантів перетнула позначку в три сотні, а на даний момент лист підписали вже більше 500 російських діячів культури. Серед шанувальників дій президента Росії в Криму - Табаков, Хазанов, Лановий, Бортко, Расторгуєв і Башмет.