Донецькі шляхо-ремонтники переплатили більше 1 млн. грн. за бензин

Фото: ua.all.biz

Фото: ua.all.biz

В той час коди на сході нашої країни йдуть справжні бойові дії, гинуть українські військові, а Міністерство збройних сил України рахує кожну копійку,  місцеві комунальні підприємства, зокрема Донеччини, розкрадають бюджетні кошти за вже відомими "відкатними" процедурами.

Як повідомили експерти Бюро Аналізу Політики , Шляхове ремонтно-будівельне управління (м. Донецьк) закупило у підприємства Рената Ахметова продукти нафтопереробки за цінами, що в середньому на 2 грн. перевищують ринкові.

Нафта – це чорне золото. Так прийнято називати даний природній ресурс. І не дарма. Продукти її переробки - це дуже важливий елемент енергетичної безпеки будь-якої країни. Україна не є винятком. Від наявності та вартості бензину, дизельного пального залежить багато сфер життєдіяльності. Деякі люди і цілі компанії дуже часто «по-чорному» озолочуються на продуктах нафтопереробки.

Одним із таких прикладів стали конкурсні торги на закупівлю рідинного палива, а саме бензину моторного і дизельного палива комунальним підприємством «Шляхове ремонтно-будівельне управління» м. Донецьк у березні 2014 року. Про проведення торгів повідомляє «Вісник державних закупівель».

Переможцем торгів стало ТОВ «Параллель-М ЛТД» – крупний регіональний оператор АЗС у Донецькій області, який входить до групи «Систем Кепітал Менеджмент» Ріната Ахметова.

Акцептовані ціни на дизельне пальне та бензин, встановлені 17 березня 2014 року, були значно більшими за середні роздрібні у Донецькому регіоні. Про це свідчить тендерна документація.

Поглянувши на статистичні дані,  оприлюднені «Економічною Правдою» станом на дату акцепту, можна встановити, що бензин марки А-92 дорожчий на 1,85 грн., а дизельне пальне – на 2 грн. за кожен літр. Держава закупила 320 тонн бензину А-92 і 300 тис. літрів дизельного пального. На це було виділено 8,346 млн. грн.

Підрахувавши наведені вище цифри, можна встановити, що з державного бюджету було вкрадено 1,189 млн. грн.

Це показовий приклад корупції, яка проїла наше суспільство та систему державного управління, і є однією із основних перепон на шляху України до нормального розвитку, зазначають експерти БАПу.