Shell призупинила розвідку сланцевого газу на сході України

Глава фінансового підрозділу Royal Dutch Shell Саймон Генрі заявив, що компанія припинила розвідку родовищ сланцевого газу на сході України, побоюючись за безпеку своїх співробітників.

slanec

Про це 3 червня повідомляє Bloomberg.

Він пояснив, що причиною зупинки досліджень є страхи за безпеку співробітників, однак тимчасова перерва не означає виходу з проекту.

"Це не вихід, ми беремо перерву для наших наземних операцій", - сказав топ-менеджер.

Shell веде розробку Юзівської площі - геологічної формації, яка розташована на території Донецької та Харківської областей. Перший газ компанія виявила на Павлівсько-Світловському родовищі в Харківській області у жовтні 2013 року. Крім Shell, у сланцевих проектах на Україні працюють Chevron і ExxonMobil.

Як повідомляв iPress.ua, поклади сланцевого газу у Слов'янську – це одна із версій, чому Росія обрала саме це місце для бойових дій.

Журналісти "ТСН.Тиждень" провели власне розслідування таємничого "Юзівського проекту".

ЧИТАЙТЕ: Які альтернативи російському газу є у Європи

Зокрема, у Слов'янську немає ні важливих підприємств, ні шахт, ні військових частин або наукових інститутів. Однак він розташований в самому центрі території "Юзівського проекту", де зосереджені поклади найсучаснішого енергетичного ресурсу 21-го століття - природного газу щільних пісковиків або так званого сланцевого газу.

Величезне родовище охоплює частину території Донецької та Харківської областей.

За словами дослідників, запаси газу на цій території можуть кардинально змінити енергетику не лише України, а й цілої Європи.

17 січня міністерство природи Росії заявило, що видобуток сланцевого газу в Україні зумовлюватиме забруднення води на території Росії.

Наголосимо, що Україна за допомогою видобутку власного сланцевого газу матиме змогу, на думку видавництва Finanсial Times, повністю задовольняти потреби країни. Таким чином вона зможе обмежити імпорт газу і Росії.

Нагадаємо, що Азаров наголошував, що продовж найближчих 5-10 років Україна зможе збільшити видобуток газу до 30 млрд куб м, що дозволить повністю покрити власні потреби і навіть перетворитися на експортера.

iPress