Рада дозволила притягнути Царьова до кримінальної відповідальності

Олег Царьов, фото gazetavv.com

Олег Царьов, фото gazetavv.com

Народні депутати надали дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції Партії регіонів Олега Царьова. За відповідне рішення проголосували 235 нардепів, повідомляє РБК-Україна.

Також нардепи надали дозвіл на обрання Царьову запобіжного заходу. За відповідне рішення проголосували 226 нардепів.

Нагадаємо, 29 травня в.о. генерального прокурора Олег Махніцький під час виступу з трибуни Верховної Ради повідомив, за що Царьов повинен бути позбавлений мандата.

"Олег Царьов протягом березня-квітня 2014 умисно та відкрито закликав до насильницьких дій і знищенню конституційного устрою України", - зазначив в.о. генпрокурора.

За словами Махніцького, аналіз відео, документів, виступів депутата підтверджує, що він цілеспрямовано закликав до порушення територіальної цілісності України, насильницької зміни кордонів держави, підтримав сепаратистів і т.зв. ДНР, що в підсумку призвело до численних жертв.

“Генпрокуратура має намір порушити кримінальні справи за злочини у сфері основ національної безпеки, зокрема, які передбачені ч.3. ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, вчинені державною особою) і ч. 3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) Кримінального кодексу України, з подальшим затриманням його і утриманням під вартою”, - заявив Махніцький.