Львів’яни вимагають визволити режисера Сенцова та інших активістів

DSC_0837У Львові активісти з ГО «Автономний опір» пікетували представництво Міністерства закордонних справ України, вимагаючи провести всю необхідну дипломатичну роботу з метою якнайшвидшого визволення кримських арештантів, зокрема кінорежисера Олега Сенцова, соціального активіста Олександра Кольченка та інших.

Також активісти вимагали гарантувати безпеку та всебічний захист українським громадянам, які живуть на окупованій території, та сприяти громадським активістам у Криму, які продовжують боротися за єдність України, повідомляє «Вголос».

Пікетувальники стверджують, що керівництво України не менше, ніж російське, винні у ситуації, яка склалася в Криму.

«Мого друга Сашка Кольченка, якого я знаю уже 6 років, із яким ми провели багато акцій та громадських компаній в Криму, затримали працівники ФСБ Росії і звинуватили у тероризмі. Його посадили в Лефортово і хочуть дати 8 років. Як на мене – це просто жахіття: окрім окупації, ми маємо терор українських активістів у Криму. Ми б хотіли, щоб працівники МЗС України робили усе можливе для їхнього визволення», – сказав кримський мігрант Максим Осадчук.

За його словами, до арештантів навіть консула України ще не пускали. «Ми тільки листуємося, та й навіть листування під суворим наглядом працівників тюрми», – додав активіст.

 

DSC_0852

Як повідомив Максим Осадчук, родина Сенцова та Кольченка не йдуть на контакт із активістами.

«Вони надіються, що якщо вони будуть мовчати, то Кольченка та Сенцова швидше випустять, але ми знаємо, що Росія – це інша держава», – повідомив Осадчук.

Активісти під представництвом Міністерства закордонних справ скандували: «Звільніть кримських арештантів», «Путіна на нари. Тундру - на канари», «Один за всіх та всі за одного», «Волю народам, волю людині».

Також під час акції пікетувальники тримали плакати із надписами: «МЗС спить, політв’язень сидить», «МЗС України, хто наступний», «Нові камери в тюрмі народів».

DSC_0834

У свою чергу до активістів вийшов корівник представництва Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський та подякував громадськості за активну позицію в цьому питанні.

«Міністерство закордонних справ тримає цю справу на особливому контролі. А також буде вживати всіх необхідних заходів для звільнення наших громадян, оскільки вважає висунуті їм звинувачення юридично не обґрунтованими і необ’єктивними», – прозвітував він.

За словами Войнаровського, з цього приводу відбувалися зустрічі із представниками громадськості. 30 травня відбулася зустріч тимчасово повіреного у справах України з представниками МЗС Росії з вимогою: надати можливість зустрічі консульської посадової особи з затриманими. Окрім того, із затриманими зустрілися й їхні адвокати. Також заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця звертався щодо цього питання й до помічника Генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича. «Я уповноважений сказати про те, що робота ведеться надзвичайно активно і особлива увага приділена саме цьому питанню», - додав він.

Додамо, що 23 травня ці ж самі активісти вже пікетували Генконсульство РФ у Львові з вимогою припинити політичні репресії, які розгорнули агенти ФСБ Росії в Криму. Тоді вони також вимагали звільнити затриманих на півострові Олега Сенцова, Олександра Кольченка і Дмитра Афанасьєва.

Як уже повідомляв «Ні корупції!»,  українського кінорежисера Олега Сенцова та інших активістів затримали співробітники ФСБ у Криму 11 травня за підозрою у тероризмі.

Слідчим управлінням ФСБ Росії розслідується кримінальна справа стосовно О.Сенцова, С.Афанасьєва, А.Чирнія, А.Кольченка за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205 (терористичний акт), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного угруповання і участь у ньому»), ч. 3 ст. 222 («незаконний оборот зброї») КК РФ.

Зазначається, що вони здійснили у складі терористичного угруповання приготування до здійснення терористичного акту - вибухів проти вночі на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля «меморіалу Вічного вогню» і пам'ятника В.Леніну в м. Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації «Русская община Крыму» і представництва партії «Единая Россия» у м. Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року, відповідно.
Фото з сайту Galnet