Турчинов підписав антикорупційний закон для спрощення візового режиму з ЄС

фото з tvi.ua

фото з tvi.ua

Виконувач обов'язків Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав антикорупційний закон, необхідний для лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Так, Турчинов підписав закон №1261 - VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України", повідомляє прес-служба президента.

Відповідний закон щодо боротьби з корупцією, необхідний для лібералізації візового режиму з ЄС, Верховна Рада ухвалила 13 травня.

Законом передбачено виконання рекомендацій експертів Єврокомісії щодо удосконалення положень антикорупційного законодавства, наданих у рамках переговорів щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Цим законом встановлені більш суворі види покарання за корупційні правопорушення як у відношенні фізичних, так і юридичних осіб.

Крім того, передбачено введення зовнішнього контролю за деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Законом введена адміністративна та дисциплінарна відповідальність за надання в декларації недостовірних відомостей.

Також законом передбачено посилення гарантій захисту осіб, які повідомляють про корупційні правопорушення.

Даним законом чітко розмежовується компетенція правоохоронних органів, відповідальних за боротьбу з корупцією.

Нормами даного закону передбачено забезпечити виконання рекомендацій GRECO в сфері кримінального покарання за корупційні дії.

УНІАН