Активісти вимагають розслідувати злочини міліції на Майдані та звільнити полонених на Донбасі

_DSC9376

Наприкінці травня дванадцятеро активістів Громадського сектору Євромайдану пікетували Міністерство внутрішніх справ України. Під час акції "Не бійся - не бийся" протестувальники з плакатами у руках нагадали владі, що злочини проти людяності, які чинила міліція і цивільні особи, не забуті. Активісти стверджують, що непокаране зло примножується, і українці переживатимуть все більше негативних наслідків. 

Шість місяців тому спецпризначинці "Беркут" брутально розігнали євромайданівців, які протестували проти призупинення українською владою процесу  підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.   Це спровокувало Революцію Гідності, у якій сотні українців, а також іноземні громадяни були скалічені та побиті, а щонайменше 110 людей було вбито.

Активісти обіцяють щомісяця проводити акції протесту під офісам правоохоронних органів доти, доки не з"являться вагомі результати розслідувань, і  винні особи не зазнають  покарання. Вони закликають українців не забувати про злочини посадових осіб і долучатись до наступних акцій протесту.

_DSC9414 _DSC9423 _DSC9432 _DSC9442 _DSC9454

До 6 червня український парламент має передати матеріали розслідування подій на Майдані до Ради Європи, однак 20 травня народний депутат, очільник тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування протиправних дій правоохоронних органів на Майдані Генадій Москаль сказав, що керівництво МВС напряму саботує розслідування.

Пан Москаль також повідомив про знищення документації, з якої стає зрозуміло, хто і коли отримував зброю, а також про зникнення пулегільзотеки, в якій зберігалися відстріляні гільзи і патрони від усієї вогнепальної зброї, якими користувались співробітники МВС.

Згодом до акції приєднались активісти, які вимагають від влади докласти зусилля задля звільнення полонених українців у Донецькій та Луганській областях. Активістка Аліна Якубенко, яка тримає у руках список із 67 заручниками, каже, що дані про заручників важко відслідковувати, оскільки не всі родичі повідомляють про факти захоплень:

"За останніми даними, 130 чоловік захопили повстанці. У нас є друзі, які перебувають у полоні 33 дні. Є полонені, які там із самого початку, є полонені, яких відпускають через день. Це дуже важко відслідковувати, тому що повстанці не йдуть з правозахисниками на переговори", - каже художниця та активістка Аліна Якубенко.

_DSC9483 _DSC9492 _DSC9494 _DSC9510 _DSC9520 _DSC9533 _DSC9539

Текст та фото: Микола Мирний для "Ні корупції!"

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Побоїще під Києво-Святошинським судом (ФОТО)

Міліція на Грушевського порушила Конституцію – Скіпальський

“Слава “Беркуту”? – Слава кожній людині, яка ще не втратила совість!”

Позиційні тези, або про українські ескадрони смерті

МВС і незаконні патрони (фото)