Смілянські чиновники, порушивши права дитини, змушують її жити з чужою родиною

Олег з батьком

Олег з батьком

Семирічний Олег Іршенко зі Смілянщини мріє, щоби рідна мама залишила їх із татом у спокої.

П’ять років тому жінка виїхала на заробітки, а нині намагається через суд забрати у чоловіка сина.

Педагоги та психологи в один голос кажуть, що дитині буде комфортніше з батьком.

Втім, уповноважені вирішити проблему районні служби, їхні висновки оминули увагою.

Смілянська районна опікунська рада, всупереч закону, навіть не заслухала думку дитини.

А фактично сфальшований висновок цього органу став основним доказом у суді на користь проживання дитини із малознайомою йому жінкою, кажуть юристи.

Наразі справу розглядає Апеляційний суд області. 

Марина Іршенко подалася в Італію за кращим життям, залишивши чоловіка з двома дітьми: дворічним Олегом та десятирічним Владиславом.

Та, як з’ясувалося згодом, довіривши своєму адвокатові вести подальші її справи, у тому числі, і розлучення. Його, за словами батька хлопчика Віталія Іршенка, сама ж ініціювала.

Чоловік розповідає, що він із синами намагалися домовитися з Мариною.

«Як тільки прийшло повідомлення, старший син 50 разів телефонував, але вона не відповідала, скидала. Або брав трубку хтось інший, казав, що вона зайнята. Марина як мати дітей взагалі про них не дбала більш, ніж чотири з половиною роки, тобто, з того часу, як вона сама, без будь-якого обговорення зі мною вирішила виїхати за кордон до Італії. Всі ці роки діти знаходились зі мною та на моєму утриманні. Те, що за її словами, вона пересилала передачі з одягом для дітей та для мене, є лише словами,  не підтвердженими нею в ході розгляду справи судом належними доказами», - пригадує Віталій.

Характеристика на батька зі школи

Характеристика на батька зі школи

Та ж характеристика майже рік по тому

Та ж характеристика майже рік по тому

Нині жінка через суд намагається забрати у чоловіка молодшого сина. Педагоги та психологи стверджують, що дитині буде комфортніше з батьком. Втім, уповноважені вирішити проблему районні служби, їхні висновки оминули увагою. Районний суд постановив: батько має віддати сина матері.

«Судом зроблені передчасні висновки та надано перевагу одним доказам перед іншими без належного їх обґрунтування. Віталій неодноразово в суді заявляв клопотання про заслухання думки дітей, яке судом безпідставно та без будь- яких обґрунтувань відхилялось», - апелює захисник Іршенків Лариса Андрос.

Тепер батько хлопчика Віталій Іршенко в Апеляційному суді Черкаської області відстоює право сина рости і жити там, де дитина хоче.

«Я хотів би залишитися з татом і братом Владиком. Я не хочу до мами через те, що вона мого брата обзивала і виганяла. Я хочу, щоб ми з татком виграли суди, я це просив у святого Миколая», - розповідає Олег Іршенко.

Олегова мрія - Марині у ній нема місця

Олегова мрія

Хлопець не розуміє, чому він повинен називати мамою жінку, яку він бачив вряди-годи. «Не можна добитися любові дитини без її на те бажання», - каже батько Олега.

Цієї осені хлопець має піти до першого класу. Учитель та психолог зі Сміли Лариса Краєва, яка готувала його до школи, каже, що кардинальна зміна у житті молодшого Іршенка стане для нього стресом та негативно позначиться на подальшому навчанні. « Дитина звикла до оточення, він радісний у ньому. Я й сама мама. Думаю, - ану забери дитину від родини, до якої він уже звик. Перш за все, це впливає психологічно, а відповідно, і на навчання».

Натомість мама хлопчика розповіла, що не могла бачитися з Олегом через проблеми в бізнесі. Де планує вона жити у подальшому із сином та як сприйме хлопчика новий чоловік-італієць, Марина не схотіла розповідати. Натомість зазначила: «Якщо він діток залишить біля себе силою, буде забезпечений аліментами. Отак треба боротися за гроші! Він вигадав кучу брехні, розповів усе це Вам, дітям. Чому нікого не турбує, що дитина чотири роки була насильно ізольована від матері?»

Віталій каже, що ніколи не перешкоджав колишній дружині бачитися з дітьми. Переконує, що навпаки, вона не виявляла такого бажання: « Я запрошував колишню дружину на побачення з дітьми, вона не з’являлася. Та чи хотіла вона цього? Судіть самі: перед самим засіданням комісії, яка вирішувала долю мого сина, ми чекали в одному коридорі майже годину, вона навіть не привіталася з дітьми».

Смілянська Феміда проігнорувала висновки експерта психолога-криміналіста та бажання маленького Олега. Не на боці батька із сином місцевий орган опіки та піклування.

Лариса Андрос вважає: «Суд необґрунтовано та безпідставно, без належної мотивації надав перевагу висновку органу опіки та піклування. Документ є однобічним, виконаним без заслуховування думки дитини, без об’єктивної оцінки відносин матері до дитини, без оцінки досить тривалої відсутності матері та її неучасті у вихованні дитини, без довідки про доходи матері та відповідно є таким, що направлений не на користь інтересам самої малолітньої дитини. При цьому сама дитина не висловлює бажання змінити своє звичне місце проживання та відносини в сім’ї, не бажає жити окремо без рідного брата та батька з особою, яка майже 5 років з дитиною не проживала».

Нині долю маленького Олега вирішує Апеляційний суд області.

Мирослава Станкевич