У Броварах спалять «стовп корупції» та вимагатимуть нового прокурора

logo_mpz

Зображення: lustrationbrovary.wordpress.com

У понеділок, 19 травня, об 11:00 під стінами Броварської міжрайонної прокуратури активісти презентуватимуть броварський Люстраційний комітет.

За словами учасників, це буде підрозділ Броварської народної ради. Його завданням стане очищення місцевої влади від чиновників режиму Януковича.

Про це повідомляють на сайті новоствореного місцевого Люстраційного комітету.

Як розповіли активісти, презентацію місцевого Люстраційного комітету вирішили провести біля прокуратури, адже саме ця установа мало не найбільшим чином відповідальна за розгул беззаконня.

«Якби прокурор виконував свою роботу належним чином, можливо, нам би не довелось сьогодні проводити люстрацію в таких масштабах», – вважає координатор Люстраційного напрямку Андрій Качор.

«Саме прокурор є тією наглядовою інституцією, яка стежить за дотриманням законності з боку влади і правоохоронних органів. Однак якраз міліція і місцеві чиновники перетворили Бровари на осередок тоталітаризму, в той час як прокурор Гарник мовчки «умивав руки». Вочевидь, що такий прокурор має бути негайно позбавлений своєї посади, а на його місце має прийти людина, котрій довірятиме громада» – переконаний активіст.

Окрім вимоги відставки Миколи Гарника, учасники заходу також закликатимуть нову владу організувати процес громадського обговорення кандидатури нового броварського прокурора. Раніше подібна процедура була застосована щодо призначення київських обласних міліцейських начальників.

Активісти переконані, що після перемоги революції, подібні ключові призначення не мають відбуватись кулуарно, а лише за участі та під контролем громади.

Під час акції організатори планують влаштувати «вогняний» перформенс на постаменті, де раніше стояв монумент Леніну, який зруйнували броварські революціонери під час лютневих подій.

Як повідомляють активісти, шоу символізуватиме знищення старих корупційних схем у правоохоронних органах, а натомість – народження справедливих та чесних силових структур в Україні.

Участь у заході, окрім місцевих активістів, також візьмуть представники всеукраїнського Люстраційного комітету під керівництвом Єгора Соболєва.

Презентація відбудеться за адресою: м. Бровари, вул. Київська, 137. З Києва можна доїхати від ст. м. "Лісова" будь-якою маршруткою "Київ - Бровари" до зупинки "Старий центр".