Прокурорські гроші. Частина 2

Фото з сайту provce.ck.ua

Фото з сайту provce.ck.ua

«Ні корупції!» продовжує публікувати задекларовані статки керівників обласних прокуратур. На черзі – аналіз декларацій про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік волинських обласних прокурорів.

Нагадаємо, раніше «Ні корупції!»  оприлюднив відомості про майно і доходи керівників Львівської обласної прокуратури. Волинські прокурори так само, як і львівські, свої декларації на офіційному сайті обласної прокуратури не вивішують, але для журналістів таємниці з них не роблять.

Ковельський період в житті нового прокурора Волині

4 квітня відбулося представлення Анатолія Коцури як керівника прокуратури Волинської області. Нового прокурора колективу представляв генпрокурор Олег Махніцький особисто. Називав його «принциповим керівником та умілим організатором», а також запевнив, що призначив саме Коцуру, бо той не заплямував свого імені у жодному корупційному скандалі.

У свою чергу, Анатолій Коцура сказав, що «суспільство не хоче і не буде жити в тотальній корупції, приниженні прав і свобод громадян». У кадровому питанні Коцура пообіцяв дотримуватися принципу трьох «П»: патріотизм, порядність, професіоналізм.

Раніше Анатолій Коцура працював одним з прокурорів у Ковельській міжрайонній прокуратурі. Звільнившись звідти, він кілька останніх років не працював в органах прокуратури і, ймовірно, жив на одну офіційну пенсію.

Водночас напередодні призначення Коцури головним прокурором області місцеве інтернет-видання «Волинські новини» опублікувало журналістське розслідування, у якому розповіло про ковельський період роботи у житті Коцури.

Зокрема, коли у 2000 році тодішній начальник відділу організаційно-правового забезпечення обласної прокуратури Анатолій Коцура став у Ковелі міжрайонним прокурором, йому поза чергою виділили чотирикімнатну квартиру. За неї заплатила місцева влада за кошти управління капітального будівництва облдержадміністрації та Ковельської міської ради як житло для працівників виключно міжрайонної прокуратури.

Двома роками пізніше, коли Анатолія Васильовича перевели назад до Луцька, квартиру у самому центрі Ковеля він вирішив залишити за собою. Спочатку прокурор «переписав» її на свого батька, а потім спробував ще й приватизувати, добре знаючи, що вісім працівників міжрайонної прокуратури перебували у черзі на отримання житла. Міська рада приватизувати квартиру не дозволила, після чого Коцура з нею ще довго судився.

Також видання повідомило, що свого часу на Ковельського міжрайонного прокурора Анатолія Коцуру подав до суду ковельчанин Віктор Мазилкін, у якого загинула чотирирічна дитина. Дівчинка перебігала дорогу неподалік православної церкви, і її збив Фольксваген, за кермом якого сиділа тридцятирічна місцева жителька Наталія Михальчук. Натомість, слідчі органи так і не притягнули зловмисницю до відповідальності. Кримінальну справу не порушували у зв’язку з тим, що в діях водія нібито немає складу злочину.

До суду Коцура не ходив. У результаті, для скаржника Мазилкіна судовий процес закінчився нічим. А Коцуру-прокурора за недоліки у роботі керівництво звільнило з посади.

Отже, офіційні статки керівників волинської прокуратури за 2013 рік:

Анатолій Коцура - прокурор Волинської області. Старший радник юстиції.

Минулого року родина головного прокурора області заробила 522,370 тис. грн. Сам Коцура заробив 201,763 тис. грн і це все «інші види доходів». Ймовірно, йдеться про пенсію. Члени родини Коцури отримали дохід у розмірі 320,607 тис. грн., з яких зарплата – 233,107 тис. грн., дивіденди і проценти – 48,224 тис грн.,«інші види доходів» – 30,119 тис грн. та матеріальна допомога у розмірі – 9 157 грн.

З нерухомого майна в Анатолія Коцури - чотири земельні ділянки. Щоправда, у двох із них (загальною площею 1 га) Коцурі належить тільки половина. Загалом на прокурора Волині записано понад 63 сотки. У членів його родини – 1 ділянка площею 400 кв м.
На прокурора Волині оформлено половину житлового будинку площею 81,8 кв м та квартиру на 120 кв м. У членів родини декларанта також є квартира загальною площею 62 кв.м.

Анатолій Коцура володіє двома легковими автомобілями: Опель Астра 2005 року випуску та Шкода Єті 2009 року випуску. У членів родини автомобілів немає. Гаражами родина теж не володіє.

На банківському рахунку прокурор тримає заощаджень на суму понад 356 тис грн. У членів його родини у банках грошей немає.
Члени родини головного прокурора Волині витратили на утримання власного майна  52,9 тис. грн. Основну суму позики (кредиту) погасили на суму 11 тис грн.

Валерій Невірець – заступник прокурора Волині.

Торік Валерій Невірець та члени його родини отримали загальний дохід у сумі 485,409 тис. грн. Власне, сам заступник прокурора заробив 447,351 тис грн., з яких 263,751 тис грн. – зарплата, 54 тис грн. – спадщина, 129,6 тис. грн. - «інші види доходів». Члени родини Невірця за рік офіційно принесли в родину доходів на суму 38 тис. грн..

У власності Невірця земельна ділянка площею 25 соток, будинок площею 55 кв м. і гараж загальною площею 20 кв м. Члени родини заступника прокурора володіють земельним наділом загальною площею 550 кв м і квартирою площею 65 кв м. адратів.

З рухомого майна прокурор має легковий автомобіль марки Лексус 2011 року випуску. Члени його родини пересуваються на авто марки Фольксваген Джетта 2011 року випуску.

Банківських вкладів та фінансових зобов’язань у прокурорської родини немає.

Вадим Веніславський – заступник прокурора Волинської області.

Протягом 2013 року родина Веніславських заробила 656,567 тис грн. Зокрема, сам прокурор торік офіційно приніс у родину 234,167 тис грн. і це лише зарплата. Члени його родини заробили майже вдвічі більше - 422,4 тис грн. за рахунок доходу від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності.

З нерухомого майна у Веніславського є одна ділянка площею 908 кв м. На членів його родини земельки записано дві ділянки загальною площею 18 соток. Мешкає родина Веніславських у житловому будинку загальною площею 104 кв м.

У заступника прокурора є легковик марки Шкода Октавіа 2001 року випуску, а у його дружини - Лексус RX 2012 року випуску.
На банківських рахунках прокурорська родина не має жодної гривні заощаджень. Основну позику (кредит) родина повернула в сумі 3,2 тис грн.

Володимир Троц – заступник прокурора Волинської області.

Загальний сукупний дохід родини Троца торік склав 443,041 тис. грн. Сам прокурор заробив 258,171 тис грн. і це все виключно зарплата. Члени його родини офіційно заробили 184,870 тис грн, з яких 17,95 тис грн. – дивіденди, проценти, 166,92 тис грн. - дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Рухомого та нерухомого майна у заступника прокурора немає. Принаймні, він його не задекларував. лени його родини натомість володіють земельним наділом загальною площею 10 соток і житловим будинком загальною площею 361 кв.м.

Також родина володіє двома легковими автомобілями марок Інфініті FX 3500 2008 року випуску та Лексус GX 4600 2010 року випуску.

І якщо у самого Троца на банківських рахунках нема ані копійки, то у його дружини є рахунки в «Приватбанку» і «Кредобанку», на яких зберігається 282 тис грн..

Андрій Гіль, заступник прокурора Волині.

Протягом 2013 року заступник прокурора Андрій Гіль та члени його родини отримали загальний дохід у сумі 463,315 тис. грн. Сам Гіль минулого року заробив офіційно 436,399 тис грн., з яких понад 289 тис грн. – зарплата, 147 тис грн. – «інші види доходів». Члени родини Гіля за рік спромоглися заробити 27 тис грн. і це все виключно зарплата.

Натомість, прокурор, який, судячи з доходів, є фактичним годувальником у родині, не має жожного рухомого чи нерухомого майна. Земельна ділянка площею 42 сотки та квартира площею 270 кв м записана на членів його родини. Також вони володіють ще садовим будиночком площею 67 кв м та гаражем площею 22 кв.м.

З рухомого майна у членів родини Троца є легкове авто марки Lexus 350 2008 року випуску.

На банківському рахунку в «Приватбанку» Троц береже 125,720 тис. грн.

Степан Чігур, заступник прокурора Волинської області.

Торік родина Чігура заробила 311,569 тис. грн. Сам заступник прокурора Волинської області приніс у родину офіційно 246,159 тис грн. і це все виключно зарплата. Члени родини декларанта у 2013-му заробили 65,410 тис грн.. з яких 22,271 тис грн. зарплата, 43,139 тис. грн. – спадщина.

З нерухомості Чігур володіє квартирою загальною площею 64 кв м.

Члени його родини мають у власності земельний наділ площею 7 соток і будинок загальною площею 80,8 кв.м.

Крім того, прокурор володіє аж двома авто - ВАЗ 21099 та Hyundai Tucson 2008 року випуску.

Банківських вкладів та фінансових зобов’родина Чігура не має.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»