Як у житомирському СБУ зникають особові справи «терористів»

Фото: sled.net.ua

Фото: sled.net.ua

«На Службу безпеки України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці" , - гласить Закон України.

У період Євромайдану абсолютна більшість активних учасників цих подій змогла на власній шкурі перевірити всю ефективність цієї таємної служби. «5 ознак того, що ваш телефон слухають», кожен знав на пам'ять. "Ланоси" з тонованими вікнами стали однозначною ознакою небезпеки. А два хлопці в капюшонах, що за тобою рухаються обов’язково мають при собі посвідчення. Це були аксіоми.

Під час чергової акції біля стін Житомирського обласного управління служби  небезпеки для українців я подав запит на інформацію про мене та членів нашої організації, яка збиралася співробітниками служби. І навіть отримав відповідь. Досить вичерпну відповідь.

Vidpovid SBU zbir info pub

 На той час ніхто на цьому не акцентував уваги. Факти були красномовніші, ніж бюрократичні відповіді, а часу судитись чи оскаржувати те, що мій запит назвали зверненням, точно не було. Ми прекрасно знаємо про існування славнозвісної папочки, бо саме з СБУ давалися злочинні накази виламувати двері наших домівок, очікувати під під’їздами бикам, бити вікна, звільняти з роботи, палити авто та залякувати родичів.

Пройшов час, і от на минулому тижні я знову подав подібний запит.

Цього разу ніхто не прикривався грифами ДСК чи контррозвідувальним законодавством. Можливо, часи змінились чи то я перестав вважатись терористом,- можна було б так подумати читаючи цю відповідь.

Vidpovid SBU zbir info pub 2

 Насправді ж, усе набагато простіше. За певною інформацією, напередодні штурмів будівель Облдержадміністрації  та Управління внутрішнії справ з дворів будівель прокуратури та СБУ доносився легенький димок палаючих паперів. Палили їх не коктейлями Молотова, і горіла не макулатура, вочевидь. Отак палали наші справи.

«Рукописи не горят», - казав класик. А от докази злочинних дій службовців януковича і його режиму гарненько перетліли. Тепер, кажуть, немає папочки на мене... Та чи можна вірити цим хлопцям, чи бувають там колишні? Навряд. Адже і мій емейл, і моя адреса, як і імя, лишаються моїми персональними даними, а, отже, хоча б ними в управлінні володіють, хоч і сказали, що жодних відомостей немає. 😉