В Україні всю публічну інформацію зібрали на національному порталі Data.gov.ua

data.gov.ua

data.gov.ua

Громадянська ініціатива SocialBoost запустила Національний портал відкритих даних Data.gov.ua. Про це повідомили на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Вперше в історії України вся публічна інформація буде зібрана в одному місці. На інтернет-ресурсі дані розбиті на 12 категорій: безпека, держава, екологія, економіка, енергетика, культура, медицина, наука, торгівля, транспорт, фінанси, юстиція.

На сайті публікуватимуться дані, що генеруються як центральними, так і місцевими органами державної влади. Дані розміщуватимуться в єдиному форматі, що допоможе використовувати їх для створення корисних електронних сервісів для громадян, йдеться у повідомленні.

За словами засновника громадянської платформи SocialBoost Дениса Гурського, раніше було важко не лише використовувати, але й знаходити урядові дані. «Тепер українські розробники та активісти зможуть використовувати зібрані та систематизовані на цьому порталі набори юридичних, фінансових, транспортних, демографічних, культурних, соціальних та інших даних для створення соціально корисних сервісів», – пояснює він.

На думку директора з технологічного розвитку у розвитку «Microsoft Україна» Михайла Шмельова, відкриття і систематизація на одному ресурсі державних даних дасть поштовх до розвитку української ІТ-індустрії та полегшить взаємодію громадян із державою.

Microsoft безкоштовно надала ресурси хмарної платформи Windows Azure, щоб забезпечити розміщення інформації та безперебійну роботу data.gov.ua, зазначає представник компанії.

Громадянське об’єднання SocialBoost координує діяльність понад тисячі IT-активістів, які створюють власні соціальні IT-проекти.

MediaSapiens