У травні віденський суд розгляне екстрадицію Фірташа до США

фото з сайту Deutsche Welle

фото з сайту Deutsche Welle

У травні суд у Відні розгляне питання екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Всі необхідні документи від Федерального бюро розслідування США вже надійшли. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на речницю Земельного суду Відня.

"Рішення про екстрадицію Дмитра Фірташа з Австрії до США очікується у травні. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів", - йдеться у повідомленні.

Адвокатом Фірташа у суді виступатиме колишній міністр юстиції Австрії Дітер Бемдорфер.

Кримінальну справу проти Фірташа слідчі ФБР розслідували кілька років. Ідеться про підозру у створенні злочинного угруповання та підкупі представників місцевої влади в одному зі штатів Індії, а також представників центральної влади країни. Згідно з матеріалами слідства, для отримання дозволів на видобуток сировини, необхідної для виробництва титанових сплавів, Фірташ через посередників передав хабарі на суму щонайменше 18,5 млн дол.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, імовірні хабарі надходили на підставні фірми, підконтрольні індійським спільникам, впродовж 2006-2010 років сумами від 20 тис. до 200 тис. дол. Загалом у матеріалах справи фігурують 57 транзакцій.

Зібрані американськими слідчими матеріали можуть стати підставою для порушення цілої низки кримінальних справ. ФБР має інформацію про всі підконтрольні Фірташу компанії, в тому числі ті, які не є публічними й оформлені в офшорах на підставних осіб. Загалом із Фірташем пов'язують півтори сотні - переважно офшорних - компаній.

Як зазначається, найбільш несподіваний для українського олігарха поворот полягає в тому, що всі кошти на рахунках та всі фірми, на які оформлені великі промислові активи, ЗМІ та нерухомість в Україні та в усьому світі, ФБР вимагає конфіскувати на користь Сполучених Штатів.

Український олігарх очікує розгляду справи не у слідчому ізоляторі, а у своїй віденській резиденції, сплативши заставу у рекордні для австрійського правосуддя 125 мільйонів євро.