Раді пропонують створити нацбюро антикорупційних розслідувань

фото Ні корупції!

фото Ні корупції!

У Верховній Раді зарестрували законопроект №4780 "Про Національне бюро антикорупційних розслідувань", повідомляє Укрінформ.

Авторами законопроекту є народні депутати фракції "Удар" Віталій Кличко, Віктор Чумак, Микола Паламарчук, Павло Розенко, Геннадій Ткачук, нардепи від "Батьківщини" Геннадій Москаль та Леся Оробець, позафракційні депутати Юрій Дерев'янко та Cергій Лабазюк.

Відповідно до законопроекту, Національне бюро антикорупційних розслідувань пропонується створити як центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом державного правоохоронного органу з протидії корупції в Україні.

Основними функціями новостворюваного бюро пропонується визначити досудове розслідування віднесених до його підслідності кримінальних правопорушень; проведення оперативно-розшукових заходів.

Водночас, як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, "новостворений орган матиме вузьку спеціалізацію і зосереджуватиметься на високопосадовій корупції та корупції, що завдає особливо велику шкоду; це дозволить не розпорошувати його зусилля та ресурси на менш важливі справи".