Андрій Іванович у великій політиці

Фото з сайту livemarian.livejournal.com

Фото з сайту livemarian.livejournal.com

Рух міського голови Львова Андрія Садового у велику політику почався із красивої заяви про те, що наразі він не готовий бути Президентом.

Мовляв, бракує досвіду і знань.

А    продовжився -  представленням сумнівного списку його політсили на вибори до Київради на основі переважно бізнесменів.

Дехто називає список відверто комерційним. Дехто каже, що список до Київради більше нагадує «перелік орендарів у майбутньому ТРЦ "Садовий". Дехто сумнівається, як в умовах відсутності політиків, громадських діячів і активістів буде реалізовуватись політика львівського мера, спрямована на покращення життя киян. А дехто сміється, мовляв,  якщо «Самопоміч» ТАКА, то ліпше дійсно допомогти собі самому.

«Ні корупції!» спробує проаналізувати, навіщо львівському мерові київські проблеми.

«Я маю намір зайняти активну позицію в українській політиці»

Наприкінці лютого у соціальній мережі Фейсбук з’явилася спільнота під назвою «Садового в президенти», яка поставила собі за мету змусити мера Львова взяти участь у виборах. Цю спільноту вподобали більше 18 тисяч українців.

Але Андрій Іванович завжди був амбітним і завжди був розумним. Тому на тлі післяреволюційних активно мусованих закликів про те, що «саме така людина як львівський мер повинен керувати країною» сам міський голова Львова витримав приємну для себе паузу і, зрештою, відмовився  від президентських гонок.

У своєму блозі на УП Садовий пояснив свою позицію тим, що не готовий до такого кроку, оскільки він потребує серйозної підготовки. Скажімо, щоб стати міським головою, він вчився цьому 7 років. Тож, на президента йому ще вчитись і вчитись.

Крім того, Садовий вважає, що він ще має обов'язки перед львів'янами: «Я чудово розумію, що не буду вічно працювати на посаді міського голови Львова. Але сьогодні позиція Львова дуже важлива. І покинути місто в цей час було б нечесно у стосунку до громади».

Зрештою, саме тоді мер проанонсував вихід на арену великої політики своєї, по суті, провінційної львівської політсили – партії «Самопоміч», похідної від ГО «Самопоміч», якою, як уже писав "Ні корупції!" мер від самого її народження у 2004 році турбувався, опікувався і яка завжди віддячувала йому взаємністю.

«Я маю намір займати активну позицію в українській політиці, як у рамках заснованої мною нещодавно партії "Самопоміч", так і у співпраці з іншими тверезомислячими політиками та активістами. Мій пріоритет на найближчий час – зміцнення місцевого самоврядування, збільшення активності та сили місцевих громад», - розповів у своєму блозі Андрій Іванович.

Моральні і розумні бізнесмени

Партія "Самопоміч" була зареєстрована 29 грудня 2012 року. Досі ця політична сила не брала участі у виборах. Згідно з Вікіпедією, своєю ідеологією партія «Самопоміч» визначає «християнську мораль та здоровий глузд».

У березні міський голова Львова заявив, що моральні і розумні із «Самопомочі» мають намір брати участь у виборах в Київську міську раду. А також планують сформувати виборчий список спільно з жителями української столиці.

У своєму зверненні до киян мер львів’ян аргументував свою позицію тим, що він має «велике бажання робити свій внесок у те, аби українська столиця почала свій рух у напрямку сучасних, динамічних та комфортних європейських столиць. Він хоче приїжджати в Київ і пишатися цим містом, принаймні, не менше, ніж своїм рідним Львовом».

Тоді ж Андрій Іванович запропонував план дій стосовно формування списку «Самопомочі» до Київради, який полягав у наступному:

«1. Прошу подавати пропозиції для списку на сайт www.partia-samopomich.org. Ще краще, якщо ви присвятите 15 хвилин часу, аби обговорити такі кандидатури в своїх колективах (на роботі, серед друзів, колеґ і т.д.). Прошу подавати людей, які завдяки своїм моральним якостям та досвіду можуть бути достойними кандидатами. Це дуже важливий етап, адже він вимагає від вас відповідальності за надані пропозиції.

2. Я буду переконувати людей, яких найчастіше пропонуватимуть, йти на вибори. Серед тих, хто погодиться, проведемо рейтинґове голосування для визначення місць у списку.

3. Особисто також запропоную для обговорення кількох авторитетних, на мою думку, людей.

4. Серед учасників списку проведемо програмну сесію, на якій виробимо План дій для Києва, з яким «Самопоміч» піде на вибори».

При цьому у березневих соціологічних опитуваннях до Києвради  «Самопоміч» навіть не була присутня.

Що нарадили кияни Садовому

На Великдень 20 квітня Андрій Садовий презентував киянам список Об'єднання "Самопоміч" на вибори до Київради, сформований, за словами Садового, на основі пропозицій самих киян.

«Останні три тижні Ви надсилали нам свої пропозиції, ми радились з різними людьми та середовищами. Намагались зробити все, аби люди в списку відповідали наступним критеріям - порядність, професійність, патріотизм. Як ми і обіцяли - список Об'єднання "Самопоміч" до Київради є відкритим. У Вас є два варіанти, як підтримати нас: 1. Проголосувати за запропопнований нами список. 2. Проголосувати за окрему кандидатуру в списку, яку на Вашу думку слід підняти в рейтингу. Дякую за підтримку і Веселих свят!» - написав  Садовий у Фейсбук.

На прес-конференції у Києві Садовий представив першу п’ятірку своєї команди, яка балотуватиметься до Київради.
Так, очолить список Садового науковець, професор Наталія Шульга. Другий номер у списку займає Сергій Гусовський, власник компанії "Ресторани Сергія Гусовського". Третім номером у списку значиться Логвін Андрій, генеральний директор «ModnaKasta» , четвертим - Максим Гапчук, фінансист, директор страхової компанії "Княжа", п’ятим - директор телеканалу "24" Роман Андрейко.

При цьому Садовий зазначив, що «всі ці люди - корінні кияни». З чого львівський голова зробив такі висновки – невідомо, адже, скажімо Роман Андрейко народився у Львові, Андрій Логвін – у Донецьку, Максим Гапчук – у Бердичеві і лише Шульга і Гусовський – у Києві.

Загалом попередній список кандидатів у депутати Київради партії «Самопоміч» виглядає так (станом на 21.04.2014):

1. Шульга Наталія,  виконавчий директор «Український науковий клуб»

2. Гусовський Сергій, власник компанії «Ресторани Гусовського»

3. Логвін Андрій, генеральний директор «ModnaKasta»

4. Гапчук Максим, фінансовий директор «Страхова компанія "Княжа"

5. Андрейко Роман, генеральний директор  «Телерадіокомпанія "Люкс"

6. Романюк Ольга, член Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ЖКГ

7. Вахель Юрій, заступник генерального директора «Нобл Ресорсіз Україна»

8. Герус Андрій, директор з інвестицій «Concorde Capital»

9. Бабак Альона, директор «Інститут місцевого розвитку»

10. Конюшок Сергій, президент Професійної ліги стронгменів України

11. Маслюківська Олена, старший викладач кафедри екології НУ «Києво-Могилянська академія»

12. Залуський Юрій, радник «Бейкер і Макензі -Сі-Ай-Ус Лімітед»

13. Діденко Ігор, генеральний директор ІА «Автоцентр»

14. Твердовська Ірина, генпродюсер «Першого Автомобільного» телеканалу

15. Кирилюк Федір, професор політології, доктор філософських наук, КНУ ім. Шевченка

16. Репетько Євген, виконавчий директор «FMA»

17. Бабак Сергій, директор ТОВ «ПромГазІнвест»

18. Мисак Володимир, директор. Інвестиційний колсалтинг та брокер «DTZ»

19. Радчук Петро, генеральний директор «Київське інвестиційне агентство»

20. Попель Арсен, директор з планування заявкового комітету Олімпіади 2022

21. Яровий Євген, голова ОСББ, економіст Національної телекомпанії України

22. Бохняк Віталій, голова ВК Київської міськорганізації партії «Об'єднання "Самопоміч"».

Отже, до списку увійшли 22 кандидати, з них 5 жінок. Переважно, це підприємці та фінансисти.

Сам Адрій Садовий особисто до Києвради балотуватися не буде, але впевнений, що всі ці кандидати пройдуть в Київраду і розраховує отримати приблизно 20-30% голосів виборців.

При цьому так само, як Садовий спільно з киянами складав список своєї політсили до Київради, так само він пообіцяв, що виборча програма буде формуватися разом з мешканцями столиці.

Садовий, ймовірно, розуміє, що бізнесмени, переважна більшість яких є в його списку, не завжди адекватно зможуть вирішувати нагальні питання міста, тому він вже закликав до співпраці громадських активістів. «Місто має гармонійно розвиватись... Для вирішення транспортних проблем потрібна децентралізація в Україні, передавати права громадам, аби податки залишалися в громадах. Важливо залучати громаду до цього процесу. Всі рішення мають прийматись з максимальним залученням громадськості, громадських організацій», - зазначив Андрій Садовий в ефірі «Першого Автомобільного» каналу, генпродюсер якого перебуває на 14 місці його списку.

Садовий вперед!

Після виборів до Київради 25 травня партія «Об’єднання «Самопоміч», лідером якої є міський голова Львова Андрій Садовий, має намір взяти у дочасних парламетських виборах. Про це уже заявив Андрій Іванович, одначе не уточнив, чи готовий він особисто очолити виборчий список партії.

Водночас деякі злі язики припускають, що історія партії Садового «Самопоміч» цілком може  повторити історію партії Парцхаладзе «Європейська столиця», яка також складалася переважно з представників бізнесу.

Нагадаємо, наприкінці 2004 року Лев Парцхаладзе  створив свою партію «Європейська столиця» - безпрецедентно дорогий і помпезний проект, який так і не окупився. Не зважаючи на вкладені мільйони на піар, партія Парцхаладзе не пройшла до Київради. А в 2006 році партія «Європейська столиця» балотувалася до Верховної Ради, одначе також невдало. Перша п’ятірка партії «Європейська столиця» на виборах до ВРУ виглядала так:  Лев Парцхаладзе – лідер партії, голова наглядової ради акціонерного товариства «Інвестиційна компанія ХХI століття», Андрій Миргородський - член наглядової ради цієї ж компанії, бізнес-партнер Парцхаладзе, Олег Магаляс - директор дочірнього підприємства «Гарантія Трейд», Андрій Лірник - директор ТОВ «Л-Контракт», Олег Маркович – президент ТОВ «Сі-Пі-Ді-груп».

А в першій п'ятірці списку кандидатів у депутати Київради бізнесменів розбавила акторка і тодішній член політради «Європейська столиця»  Ольга Сумська.

За словами голови правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка, участь у виборах до Київради політсили Садового навряд чи увінчається успіхом.

«Думаю, що хтось хоче використати бренд “Самопомочі”, хоча він не такий вже і розкручений, та, можливо, певну популярність самого Садового, щоб пройти до Київради. При цьому не виключаю, що у такий спосіб сам Садовий і його політтехнологи хочуть перевірити те, наскільки можна скористатися популярністю цього політика для того, щоб отримати перемогу на іншій території. Це така собі перевірка, проба пера», - сказав Фесенко.

Варто зазначити, що цей коментар Фесенко давав ще то того, як Садовий представив свій список політиків-бізнесменів. Тому цілком можна припустити, що навіть якщо партія Садового до Київради не пройде, то Садовий все одно у накладі не залишиться.

Бо повторимося ще раз - Андрій Іванович дуже амбітний і дуже розумний.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»