27 квітня та 18 травня у Києві можуть відбутися провокації, – Главком

Фото: novadoba.com.ua

Фото: novadoba.com.ua

На 18 травня у столиці заплановано захід, який може стати майданчиком для державного перевороту та навіть введення російських військ. Деякі факти вказують на причетність до цієї операції Віктора Медведчука.

Суть заходу полягає в тому, що під виглядом з’їзду територіальних громад невідомо як і ким обрані делегати планують взяти на себе відповідальність говорити від імені усіх українців – з подальшим створенням квазізаконного державного новоутворення.

Про це повідомляє у своєму розслідуванні на "Главкомі" оглядач видання Олексій Бик.

У здійсненні провокації підозрюють маловідомого підприємця Сергія Панченка, який ще 16 березня на Майдані зачитав так звану «Декларацію «Про територіальні громади України». На 27 квітня та 18 травня він нібито орендував палац "Україна" для проведення з'їздів.

У додатку до Декларації йдеться: «2. Призначити З’їзд Територіальної Громади міста Києва на 27 квітня 2014 року о 12 годині. Місце проведення: м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 103, Палац «Україна»; 3. Призначити З’їзд Територіальної Громади України на 18 травня 2014 року о 12 годині. Місце проведення: м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 103, Палац «Україна».

«Зібрання Майдану надає повноваження голові Ініціативної групи представників народу України Панченку Сергію Федоровичу негайно розпочати заходи з формування і створення Самоврядної Української Держави – Української Народної Республіки» - йдеться у зверненні Панченка.

Автор статті зауважує: «По-перше, Сергій Панченко замахнувся організовувати народовладдя масштабно – в межах цілої держави. По-друге, оскільки на момент виступу Панченка він вже мав домовленість про оренду палацу «Україна» на 27 квітня і 18 травня, можна говорити про те, що ця маніпуляція волевиявленням Майдану була спланована давно і ретельно. По-третє, хтось готовий інвестувати у цю цікаву схему серйозні гроші, якщо вже мова йде про аренду найбільшої і найреспектабельнішої концертної зали Україні.»

«Зрозуміло, що для підприємця з річним доходом в 205 тис грн. (і без заощаджень!) оренда палацу за 190 тис грн. – непосильний тягар. Але навіть якби Панченко і мав такі великі гроші – що спонукало його витратити свої кревні на потреби народовладдя? Такий альтруїзм виглядає принаймні підозріло,» - додає Олексій Бик, також посилаючись на попереднє інтерв'ю «Главкому».

«Важлива деталь: на Майдані Панченко просував проведення 27 квітня «З’їзду Територіальної Громади міста Києва», а нині в його прес-релізах звичайний з’їзд трансформувався вже в «Перший Установчий З’їзд представників територіальної громади міста Києва».

«Сумніви виникли й у інших громадських активістів. Зокрема колишній голова Асоціації мешканців гуртожитків України Анатолій Буднік написав про це на своїй сторінці у Facebook: «В Київ під нібито благим наміром «збори територіальних громад» з’їдеться три з половиною тисячі проплачених людей з різних регіонів, які привезуть фіктивні протоколи, що нібито вони є уповноваженими представниками своїх територій… Надалі оголошується назва цього заходу, як Установчі збори уповноважених представників територіальних громад України, хоч в дійсності територіальні громади в країні не створені, та приймається рішення по зміні конституційного ладу України, федералізації та приєднанню до РФ з відповідним зверненням про введення військ РФ в Україну».

«Мова йде про те, щоб спочатку простим підняттям рук ухвалити створення територіальних громад на місцях (насправді можна обійтися навіть без зборів – достатньо просто оформити протокол такого голосування), не зважаючи на формальні і процедурні суперечності з законом, потім делегувати від них представників на Установчий з’їзд, який візьме на себе право ухвалювати будь-які рішення – хоч про приєднання України до Антарктиди».

«Доказом цього є те, що п. 7 додатку до Декларації «Про територіальні громади України», зачитаного Панченком з трибуни Майдану 16 березня, передбачає створення Української Народної Республіки. Це – прямі заклики до зміни існуючого конституційного ладу. Вони ховаються за популістським трактуванням ст.5 Конституції, згідно з якою єдиним джерелом влади в Україні є народ, а також за неіснуючим правовим аргументом про «рішення Майдану».

«Буднік запевняє, що за всією цією операцією стоїть Віктор Медведчук, а оренду палацу «Україна» оплатило Росспівробітництво - Федеральне агентство РФ «у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці».

Водночас Олексій Бик констатує, що «Главкому» не вдалося достеменно підтвердити, чи дійсно палац «Україна» ангажовано на 27 квітня для «З’їзду Територіальної Громади міста Києва», оскільки не вдалося отримати чіткої відповіді про це від керівництва палацу.

Автор також згадує, що на одному із засідань ініціативної групи Сергія Панченка активісти помітили Валентину Семенюк, яка активно та відкрито співпрацює з «Українським вибором» Медведчука.

Окрім того, лідер громадського руху «Самоврядна громада» Інна Плотнікова розповіла «Главкому» про те, що Панченко – людина невідома серед правозахисників та громадських активістів, які займаються захистом прав територіальних громад. За її словами, дії Панченка дуже нагадують методи, якими діє «Український вибір» Медведчука.

Як писав "Ні корупції!", 12 березня цього року в Черкасах Самооборона разом з працівниками СБУ затримала  майже три десятки чоловіків, які приїхали до міста з проросійською агітацією. Вони планували взяти участь у  оголошеному заздалегідь триденному З’їзді територіальних громад.

Основним питанням зібрання попередньо було заплановано  об’єднання територіальних громад у районні, обласні земства. Йшлося також про підготовку Земського Собору Русі.

Громадськість Черкас запідозрила, що справжньою метою заходу є пропаганда федералізації та сепаратизму. Міська влада відмовила організаторам з’їзду в оренді приміщення. Попри це, його учасники все ж приїхали до Черкас, саморганізувавшись, як повідомляють самі, за допомогою закликів в українських соцмережах та на сторінці ВГО «Український вибір».

Частина приїжджих розмістилася у готелі «Центральний» як шахматисти, решта – у гуртожитках та по квартирах.

«Перших затримували і привозили до нашого штабу, потім передавали працівникам міліції», – каже начальник штабу самооборони Олександр Чигарьов. Чималу групу затримали у центрі міста, поблизу будинку культури, де планувалося проведення з’їзду.

Усі «делегати з’їзду» – чоловіки віком 25-35 років, громадяни України, мешканці Донецька Житомира, Дніпропетровська, Харкова, Києва, Сум, – повідомила тоді прес-секретар управління СБУ області Катерина Дрога.

При собі затримані мали похідне спорядження, велику кількість листівок та іншої друкованої продукції з пропагандою сепаратизму.