На Черкащині рибінспектора звинувачують у браконьєрстві

Архівне фото: infoline.ks.ua

Архівне фото: infoline.ks.ua

Майже півтонни риби та зо три десятки сіток вилучили у рибгоспі на Канівщині. У сприянні незаконному вилову риби звинувачують інспектора рибохорони. Хоча той запевняє – лише виконував свій службовий обов’язок. Ще мокрі сітки із лускою та ікрою були заховані по всій території рибгоспу. Їх знайшли представники черкаської самооборони.

Кажуть, що на місцевого інспектора рибінспекції вже давно надходили скарги. В’ЯЧЕСЛАВ ХОТЧЕНКО, ПРЕДСТАВНИК ЧЕРКАСЬКОЇ САМООБОРОНИ: «Ця особа займається грубо кажучи кришуванням незаконного вилову риби. В подальшому ця риба  реалізується без будь-яких документів».

Майже півтонни риби та зо три десятки різноманітних сіток – усе це конфіскована власність браконьєрів,- так каже сам інспектор. Він відкидає будь-які звинувачення. Переконує, що лише виконував свій обов’язок.

ВАЛЕРІЙ БАЙДА, ІНСПЕКТОР РИБОХОРОНИ: «Якби хотів шось украсти, я б украв, шоб ніхто не бачив, десь, може, якась помилка і є, але вона не  свідчить про те, шо я хотів нажитися чи ще шось».

Екологічна прокуратура звинувачувати рибінспектора не поспішає, поки що кримінальне провадження відкрито лише за статтею «браконьєрство». Але не виключено, що в ході слідства звинувачення може бути перекваліфіковано на «зловживання службовим становищем».

ДМИТРО ЧУСТРАК, ЧЕРКАСЬКИЙ МІЖРАЙОННИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОКУРОР : «По вказаному факту внесено відомості  до єдиного реєстру досудових слідств. Зараз кваліфікація злочину  браконьєрство. За даний факт передбачена відповідальність до трьох років обмеження волі і конфіскацію знарядь

Поки слідство з’ясовує, чи причетний рибінспектор до браконьєрства, екологічна прокуратура підраховує збитки від незаконного вилову риби. А самооборонівці обіцяють вивести на чисту воду ще не одного браконьєра.