Чиновники роздерибанили землю біля святині (ВІДЕО)

Почаївська Лавра. Фото з сайту uk.wikipedia.org

Почаївська Лавра. Фото з сайту uk.wikipedia.org

Чиновники Почаївської міської ради роздали чотири гектари землі поблизу Успенської лаври під забудову начебто людям, які насправді навіть не здогадувалися, що отримали земельні наділи.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.

Землі поблизу Почаївської лаври посадовці роздавали наприкінці 2013 року. Спочатку міська рада виділила ділянки як для сільськогосподарського призначення, а пізніше дала дозвіл на забудову.

«Ці землі були видані на двох сесіях – одна за одною в кінці 2013-того року. Та коли документи підняли компетентні органи, то побачили підтасування протоколів», – розповів  в. о. міського голови Почаєва Володимир Заболотний.

Ділянки чиновники зареєстрували на трьох осіб. Щоправда, власники землі виявилися фіктивними. Серед них 88-річна жінка Марія Паляниця із села Старий Тараж за 20 кілометрів від Почаєва.

«Коли ми почали опитувати власників земельних ділянок, то з’ясувалося, що вони про це нічого не знають. Наприклад, 88-річна бабуся навіть не здогадувалася, що вона стала власницею 1,5 га землі», – каже начальник УМВС України у Тернопільській області Василь Облещук.

Роз’яснив бабусі, що вона, навіть не здогадуючись про це, володіє ласим шматком землі, її онук. За словами старенької, вона віддасть наділ комусь з родини для будівництва. Щоправда, документів на право власності літня жінка не отримала і навряд чи колись отримає.

Тим часом земельні експерти підрахували, що чиновники роздали наділів на понад 2,5 млн гривень.

«Ринкова вартість цієї землі в два чи три рази вища, ніж вартість іншої землі в Тернопільській області. Особливість наділів у тому, що вони прилягають до Почаївської Успенської лаври», – пояснив начальник сектору боротьби з економічною злочинністю Кременецького райвідділу міліції Володимир Ліснічук.

Хто порядкуватиме на почаївських землях, тепер вирішуватиме суд.