Справа щодо приховування генплану Донецька дійшла до Європейського суду

800px-Strasbourg-_European_Court_of_Human_Rights

Фото: користувач Вікісховища "CherryX"

На міську раду Донецька подали скаргу до Європейського суду з прав людини. Причиною скарги стало приховування міською радою Генерального плану одного з найбільших міст України.

Про це повідомив  Східноукраїнський центр громадських ініціатив, який і подав скаргу.

Інформаційний запит на доступ до графічної складової генплану міста громадська організація направила до міськради ще у 2009 році, здійснюючи моніторинг доступності для громадян основних містобудівних документів.

Тоді міська рада відмовилася надіслати запитувані частини документа громадським активістам для ознайомлення. Натомість чиновники надали відповідь не по суті запиту.

Відмову в доступі до публічної інформації громадські активісти оскаржили в українському суді. Але держані органи правосуддя підтримали позицію міської ради і вирішили, що доступ до головного містобудівного документа повинно мати лише обмежене коло працівників міської ради.

«Ми вже неодноразово переконувалися, що в українських судах відстояти справедливість практично неможливо. Донецька міська рада - це п’ятий орган місцевого самоврядування, на який ми подаємо скаргу до Європейського суду з прав людини через приховування містобудівної документації. Скарги реєструються Євросудом і очікують свого розгляду. Сподіваємося, що хоча б з допомогою цієї поважної європейської інституції нам вдасться відкрити для донеччан важливий містобудівний документ»,- коментує ситуацію юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив Вадим Сабінін.

З відповідями міської ради у справі щодо оприлюднення генерального плану Донецька можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що на початку цього місяця Кабінет Міністрів України вирішив відкрити генеральні плани всіх українських міст для доступу громадськості. Органам виконавчої влади уряд доручив надати  територіальним громадам і місцевим радам право на забезпечення публічності цієї інформації.

Як раніше повідомляв “Ні корупції”, за розсекречення генеральних планів міст  багато років боролися громадські активісти по всій країні.