На Львівській митниці виявлено низку порушень

Фото з сайту  volfoto.inf.ua

Фото з сайту volfoto.inf.ua

Прокуратура області виявила низку порушень в діяльності Львівської митниці Міндоходів. Зокрема, прокуратурою перевірено стан додержання вимог Митного кодексу України в роботі згаданого відомства.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Як наслідок, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.364 Кримінального кодексу України. Встановлено, що службові особи Львівської митниці не вжили передбачених Митним кодексом України заходів реагування до особи, тобто, не склали протокол про порушення митних правил відносно особи, яка перевозила в автомобілі замість задекларованої поштової кореспонденції текстильні вироби загальною вартістю 277 тис. євро.

На даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.

Водночас встановлені непоодинокі факти, коли службові особи порушували вимоги чинного законодавства під час проведення оглядів та переоглядів товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зокрема, виявлені випадки безпідставної видачі карток відмов у пропуску через митний кордон України товарів та транспортних засобів, прийнятті митних декларацій тощо.

Вищевказані порушення мали місце в діяльності митних постів «Броди», «Городок», «Рава – Руська», «Запитів», «Стрий», «Смільниця» та «Сокаль».

З огляду на це органами прокуратури Львівської області на адресу керівництва Львівської митниці внесено 7 подань з вимогою вжити заходів до усунення виявлених порушень. На даний час за наслідками розгляду вказаних документів реагування до відповідальності вже притягнуто 5 посадових осіб митниці.

Додамо, що нещодавно новопризначений начальник Львівської митниці Сергій Ярмольський пообіцяв, що Львівська митниця допомагатиме підприємцям вирішувати проблеми, що стосуються роботи митної служби.

Основна проблема, котру відзначили представники львівського бізнесу це корупція на митниці. Підприємці звернули увагу на проблеми, пов’язані з прийомом митних декларацій, зокрема, те, що працівники митної служби безпідставно відмовляються приймати декларації. Крім того, представники бізнесу назвали свавіллям ситуацію з визначенням митної вартості.

Своєю чергою начальник Львівської митниці Сергій Ярмольський запевнив підприємців, що дані питання будуть вирішуватися. За його словами, керівництво Львівської митниці має відповідні інструменти, завдяки котрим можна вплинути на процес і покращити ситуацію з корупцією.

Також новий керівник закликав підприємців у разі виникнення будь яких проблем на митниці, найменших проявів неправомірних дій з боку працівників служби, звертатися до керівництва Львівської митниці через телефони довіри, що зазначені на кожному митному пропуску. Крім того, телефон керівника можна дізнатися безпосередньо від працівника митниці.