«ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗРИВУ АБО ПЕРЕНЕСЕННЯ ВИБОРІВ СЬОГОДНІ ВІДСУТНІ» – КВУ

18 квітня у Києві відбулася прес-конференція Комітету виборців України, присвячена ситуації, що склалася  довкола позачергових виборів Президента України. На прес-конференції КВУ презентував звіт за підсумками спостереження за виборчою кампанією у першій половині квітня.

«Не зважаючи на досить складну політичну ситуацію в Україні, постійні розмови про зрив або перенесення майбутніх виборів президента, ми ще не дійшли до тієї «критичної точки», коли можна констатувати, що вибори зірвано. Всі процедури по організації виборів здійснюються, хоч ця робота і дещо ускладнена в регіонах, де влада не контролює адміністративні будівлі», - заявив під час прес-конференції Генеральний директор КВУ Олександр Черненко.

За його словами, якщо найближчим часом відбудеться деескалація конфлікту, будуть звільнені адмінбудівлі, то вибори пройдуть у всіх регіонах України, окрім території Кримського півострова.

«Навіть, якщо через дії сторонніх осіб, виборчий процес буде заблокований в окремих населених пунктах, чи навіть регіонах, це не вплине на встановлення результатів виборів Центральною виборчою комісією, хоч частина голосів виборців через це буде втрачено», - зазначив Черненко. На його думку, зупинити виборчий процес в України може лише оголошення надзвичайного стану.

Характеризуючи формування окружних виборчих комісій, Черненко зазначив, що переважна більшість членів ОВК вчасно зібралася на перше засідання та прийняла присягу. Найбільше проблем з кворумом в окружних виборчих комісіях спостерігається в Донецькій області.

У КВУ також відмічають, що зараз в комісіях дуже багато випадкових людей, які не мають досвіду або навіть бажання працювати. Відтак КВУ прогнозує численні ротації в складі ОВК. Кількість таких замін в організації оцінюють в 30-40%.