Вздовж Десни працюють десятки незаконних промислів з видобутку природніх ресурсів, – активіст

dscn2318-2

Річка Десна, яка постачає 60% питної води на правий і лівий береги Києва, піддається варварській атаці криміналітету, який побудував свій бізнес на піратському видобутку природних ресурсів.

Про це повідомляє громадський активіст Олександр Сінько на сайті ГО «Міжнародна правозахисна асамблея «Антикорупційне бюро України».

За словами Сінька, тільки на ділянці між Києвом і селом Пухівка, вздовж Десни працюють десятки незаконних промислів з видобутку піску, чорнозему та торфу.

«Без всякого контролю дозвільних документів земснаряди намивають сотні мільйонів кубометрів річкового піску, кардинально змінюючи як русло так і характер руху деснянських вод. Злочинне втручання в структуру річки приводить до неконтрольованого підйому ґрунтових вод і втрати багатьох тисяч гектарів родючої землі», - зазначає активіст.

dscn2099

«Не краща ситуація і в міській межі Києва у Деснянському районі. Уздовж вулиці Пухівська ночами працюють відразу декілька майданчиків з видобутку піску. За одну ніч видобуваються сотні кубометрів копалин, а через деякий час на їх місцях утворюються численні звалища відходів промислового та побутового виробництва», - додає Сінько.

Активіст також повідомляє, що робота з видобування триває і вдень, і вночі. Вдень працюють сірі бригади, які частково мають документи. Бригади, які працюють ночами, зазвичай жодних дозволів не мають. Вся задіяна техніка працює без номерних знаків.

dsc08522

«Вибірка піску йде до самого рівня ґрунтових вод. Часто-густо у новостворені виробітки завозяться і звалюються промислові та будівельні відходи. Навіть ті, які підлягають спеціальній утилізації. Токсичні речовини з відходів безперешкодно поширюються ґрунтовими водами і потрапляють в Десну», - доповнює Сінько.

dscn2258

dscn2335

Наслідком таких дій, засловами активіста, є загибель риби, птаства та рослинності.

Фото: "Антикорупційне бюро України".