Рада вдруге спробує відкрити реєстри нерухомого майна для вільного доступу

Малюнок: ukurier.gov.ua

Малюнок: ukurier.gov.ua

Депутати з 4 парламентських фракцій і груп зареєстрували проект закону №4728 "Про доступ до інформації про речові права на нерухоме майно", який відкриє доступ до інформації про власників нерухомого майна. 

Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат Юрій Дерев'янко.

 "Цей закон -  це революційний  крок у напрямку боротьби з корупцією. Він розкриває доступ до майнових статків чиновників всіх рівнів. Адже сьогодні земельний  кадастр і реєстри нерухомості є закритими. Цей закон дозволяє будь-якій особі отримати інформацію: кому належить земельна ділянка чи нерухоме майно", - наголосив він.

 Депутат зазначив, що закон був розроблений разом з громадськістю, і відноситься до "Реанімаційного Пакету Реформ"(РПР).

"Він розкриває інформацію про тих, хто не дуже хоче, щоб всі знали, чим вони володіють сьогодні. Одразу буде видно, хто і в який спосіб і що приховує. Саме такий закон демонструє прозорі стосунки між суспільством, бізнесом і громадськістю", - заявив Дерев'янко.

"І нардепи,  які дійсно хочуть змін системи, мають цього разу підтримати законопроект", - підкреслив він.

 Нардеп нагадав, що подібний законопроект уже виносився на голосування  і не набрав потрібної кількості голосів, навіть серед парламентської більшості.

"Тому важливо, щоб тепер громадськість контролювала прийняття цього закону, хто і як за нього проголосує, хто насправді націлений на зміну системи, європейський напрямок розвитку. Цей закон дасть нам всім змогу здіснювати громадський контроль", - впевнений Дерев'янко.

 Раніше голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін відзначав, що відкриті реєстри нерухомості існують не тільки в США і Євросоюзі.

Варто зазначити, що окрім країн-членів ЄС, відкриті реєстри власності також мають: Китай (у Гонконзі) - посідає 15 місце зі 177 країн світу у щорічному рейтингу сприйняття корупції Transparency International, Сейшельські Острови (47 місце), Гана (63 місце), Південна Африка (72 місце), Замбія (83 місце) Уганда (140 місце), Нігерія, що у 2013 році поділила 144 місце з Україною.