Рада ухвалила у першому читанні законопроект про посилення покарання за корупцію

kbu.org.ua

kbu.org.ua

Верховна Рада з другої спроби проголосувала у першому читанні за законопроект, що посилює покарання за корупційні правопорушення, як фізичним, так і юридичним особам, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики" в першому читанні на засіданні 15 квітня проголосувало 228 народних депутатів.

Як наголошується в пояснювальній записці, закон прийнятий в рамках виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом безвізового режиму для України. Метою проекту закону є виконання рекомендацій експертів Європейської комісії з удосконалення положення антикорупційного законодавства, наданих у рамках переговорів з приводу лібералізації ЄС візового режиму для України. Експерти, зокрема, рекомендують підвищити санкції за кримінальне корупційне правопорушення.

Також законопроект пропонує внести зміни до закону України про засади запобігання та протидії корупції, надасть центральним органам виконавчої влади, які реалізують податкову політику, повноваження щодо перевірок достовірності записаних в декларації відомостей. Зокрема, в законі про банки і банківську діяльність передбачено закріплення права даних органів отримувати у банків інформацію за вказаними в декларації відомостями при проведенні їх перевірки.

Законопроект пропонує ввести адміністративну та дисциплінарну відповідальність за недостовірні відомості в декларації майна, доходів і витрат.

Документ також пропонує внести зміни до закону "Про засади запобігання протидії корупції", який дозволить громадянам повідомляти про корупційні правопорушення анонімно.